Setkání bývalých vězňů terezínského ghetta

Tisk Email

Památník Terezín ve spolupráci s Terezínskou iniciativou, sdružením bývalých vězňů terezínského a lodžského ghetta z českých zemí (a jejich přímých potomků) organizuje u příležitosti 70. výročí zahájení deportací Židů z českých zemí setkání bývalých vězňů terezínského ghetta. Akce se koná v neděli 16. října 2011 a záštitu nad ní převzal ministr kultury ČR Jiří Besser.

Úvodním slovem zahájí setkání v Kulturním domě v Terezíně v 10:30 hod. ředitel Památníku Terezín Jan Munk. Po odeznění hudebního programu v podání syna a vnučky jedné z přeživších Jiřího Hoška a Dominiky Weiss-Hoškové přednese svůj projev předsedkyně Terezínské iniciativy Dagmar Lieblová. Se zdravicí se připojí také starostka města Terezín Růžena Čechová. Za ministerstvo kultury ČR promluví 1. náměstek ministra František Mikeš.

Program setkání bude pokračovat uvedením dětské opery Brundibár, která za okupace vznikla právě v terezínském ghettu, a jejími protagonisty tehdy byli nejmladší vězni. Někteří z nich budou na akci osobně přítomni, tentokrát v roli diváků. Provedení Brundibára se již po několikáté ujme Dismanův rozhlasový dětský soubor spolu s orchestrem Archioni plus.

Po slavnostním rautu pro všechny zúčastněné bude od 15 hodin v půdním divadle Magdeburských kasáren ke zhlédnutí inscenace Šoa v provedení Švandova divadla na Smíchově a program setkání bude završen v 16:30 hod. v kinosále Muzea ghetta premiérou animovaného uměleckého dokumentu Helga – L520.

Na tuto jedinečnou akci bylo pozváno přes čtyři stovky ještě žijících přímých pamětníků ghetta v Terezíně, přihlášek se organizátorům vrátilo na dvě stě. Setkání by nebylo možné realizovat bez laskavé finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: