Sársko – malá země s francouzským šarmem

Tisk Email

Sársko je nejmenší spolkovou zemí Německa nacházející se na hranici s Francií a Lucemburskem, což ovlivňuje charakter celé této oblasti. A čím je tak zajímavé?  Naleznete zde řadu vynikajících cyklostezek a turistických tras pro pěší turistiku, také wellness centra a golfové rezorty a je zde vůbec největší koncentrace kuchařů oceněných michelinskou hvězdičkou v celém Německu.

Když už je řeč o cyklostezkách, Sársko je dovedlo téměř k dokonalosti. V této malinké spolkové zemi se nachází téměř 400 km cyklistických stezek, které nabízejí trasy jak pro rodiny s dětmi, tak pro milovníky cykloturistiky na horských kolech. K tomu jsou stezky navíc perfektně značené, bezvadně udržované a jsou také propojeny s železničními uzly, takže si každý může svou cestu naplánovat přesně podle svých sil a přání, a do vzdálenějších míst se přepravit i se svým kolem s využitím vlaků. Při svých cyklistických výletech si tak můžete vychutnávat krásnou říční krajinu, vinohrady a také řadu historických památek. Některé ze stezek jsou propojené i se sousedním Lucemburskem a Francií.alt

Pokud Vás již omrzí jízda na kole, můžete si Sársko aktivně vychutnat i při toulkách po některé z řady turistických tras pro pěší. A nebylo by to Sársko, pokud by opět nebyly perfektně značené.

Dalším výletním cílem pak může být některé z více než desítky golfových hřišť. Vybere si začátečník i profesionál.  Po náročném dnu stráveném na čerstvém vzduchu by nikdo nepohrdl nějakou tou wellness procedurou. A ani to není v Sársku problém. Doporučeníhodnou je návštěva klimatických lázní v Tholey.

Další turistickou atraktivitou je i městečko St. Wendel. Toto malebné městečko je obklopené přírodním parkem Saar-Hansrück. Kromě toho se zde nachází také zábavní park Wendalinus Freizeitpark, ten nabízí kromě golfového parku také jedno z největších evropských center pro milovníky skatingu.

A pokud se chcete pokochat i pohledem na sousední Francii a Lucembursko, pak navštivte sluneční terasu Perl. Kromě této podívané zde můžete ochutnat i místní vinařské produkty. Ty k Sársku samozřejmě patří, stejně jako i regionální a především kvalitní gastronomie. Ta se vyznačuje tím, že se snaží v co největší míře využívat regionální a sezónní produkty. altPokrmy z nich připravené můžete ochutnat v místních hospůdkách při Vašem cyklistickém výletě, nebo se po relaxaci v lázních můžete vydat do některé z restaurací oceněných michelinskou hvězdičkou. A že je z čeho si vybírat. V současné době Vám je k dispozici celkem devět kuchařů, kteří toto ocenění obdrželi. Dva z nich mají dokonce michelinské hvězdičky tři. A protože místní jídlo opravdu milují, koná se zde v průběhu celého roku i několik zajímavých kulinářských festivalů. Skvělý gastronomický zážitek slibuje např. i Saarbrücken.

Saarbrücken

Ani velké, ani malé, tato půlmilionová metropole na pomezí tří států (Německa, Lucemburska a Francie), je pohodovým městem nejen k životu, ale i k návštěvě. Kromě toho, že je toto hlavní město obklopeno zelení, a nabízí tak, ostatně jako celá spolková země Sársko, řadu možností pro aktivní volnočasové vyžití, je i městem s bohatou kulturní nabídkou. Milovníci barokní architektury si zde přijdou opravdu na své. Místní architekt Joachim Stengl zde za sebou zanechal opravdu patrné stopy, které potěší oko každého milovníka historických památek – tipem pro návštěvu je tak určitě zámek, odkud se můžete kochat pohledem na celé město. Ti, kteří naopak dávají přednost modernějším záležitostem, budou nadšeni pohledem na ředitelství důlní těžby (Völklinger Hütte), které navrhli Walther Grophius a Heino Schmieden, jež je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. altV noci propůjčuje tomuto dílu nezaměnitelnou atmosféru barevné nasvícení. Při objevování krás tohoto města je třeba se i řádně posilnit, abyste ochutnali francouzské speciality, netřeba jezdit až do Francie, Saarbrücken nabízí výhodnou nabídku 2v1: ochutnat zde můžete nejen kulinářské speciality z Německa, ale i z Francie a jak jinak, nechybí zde ani tradiční pivní zahrádky, kde můžete spočinout a nasát nejen vůni lahodných pokrmů, ale i typické sárské atmosféry se špetkou Francie.

Sársko navíc nezapomíná ani na milovníky kultury, nachází se zde celá řada muzeí, a kromě toho se zde konají každoročně také velké festivaly umění, kultury a hudby. Již v červnu bude Saarbrücken opět hostit Sárský hudební festival, a po celé léto se na zámku budou konat různé hudební festivaly pod otevřeným nebem.

Zdroj: Německá turistická centrála

alt

 

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: