Rozhodnutí thajské vlády na podporu turistiky

Tisk Email
Thajská vláda včera odsouhlasila zavedení následujících opatření na podporu turistiky v Thajsku, které budou mít vliv i na turisty z České republiky.
  • Po dobu 3 měsíců se nebudou vybírat poplatky za thajská víza. Toto opatření se týká občanů všech států, ale je převážně cílené na turisty z Číny.
  • Vstupné do všech národních parků bude sníženo.
  • Budou sníženy letecké poplatky za přistání a parkování letadel na všech významných letištích v zemi.

Kromě toho tří a čtyřhvězdičkové hotely připravují snížení cen za pobyt o 50% pro turisty, kteří navštíví Thajsko v únoru a březnu tohoto roku. Všechna výše uvedená opatření jsou reakcí na výrazný pokles turistů v letošní turistické sezóně (prosinec až březen), způsobené prosincovým ochromením leteckého spojení s Thajskem.

Thajsko se v posledních letech zaměřuje zejména na turisty z asijských zemí. Mezi nejvýznamnější turistické trhy patří Čína, Indie, Střední východ, Singapur, Hong Kong, Jižní Korea a Japonsko.(zdroj MZV)

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: