Rekreace pro naturisty a nudisty v FKK-resortech

Tisk Email

Poměrně velká část rekreantů vyhledává pro svoji dovolenou u moře pláže a resorty, na kterých se mohou pohybovat a opalovat bez plavek. V mnoha destinacích v Evropě i Zámoří je proto možno nalézt tyto tzv. FKK-resorty (FKK = Frei Kultur Korbs).

altNejbližší a nejznámější jsou na chorvatské Istrii, dále ve Francii - na Korsice, ve Lví zátoce u Středozemního moře, ve Španělsku jak na středomořském pobřeží, tak na Kanárských ostrovech, ale také u Atlantiku. V Řecku jsou k dispozici dva resorty - na Krétě a Zakynthosu, v Černé Hoře jeden u Ulcinje a v Itálii existují dvě střediska, u Ravenny a v Kalábrii.

Naturistické resorty je ale možno nalézt i ve vnitrozemí – v Rakousku v Alpách jsou dva FKK-hotely, ve Slovinsku je naturistický areál v termálních lázních Banovci, ve Francii nalezneme tři areály v Provence, v podhůří zdejších Alp.alt

Výhodou naturistických resortů je zejména vyváženost kapacity areálu s kapacitou rekreačních zón, dále pak vlastní bazény, obchody, sportoviště, parkoviště, a to vše pod „uzavřením“ a střeženo.

Mimo naše letní období je možno odletět do Karibiku a prožít exotickou dovolenou v luxusních FKK-resortech v Dominikánské republice, na Jamaice, na ostrově St.Martin a na polostrově Yucatán v Mexiku. V USA na Floridě jsou k dispozici tři resorty umístěné u zdejších vnitrozemských jezer. 

Koupat se a opalovat bez plavek je velmi příjemné a také zdravé – nic nestudí, není nutno se stále převlékat. altV naturistických areálech platí psaná i nepsaná pravidla – bez plavek povinně na pláži či u bazénu (a zákaz fotografování), vždy oblečeni v uzavřených prostorách restaurací, barů a kaváren a ve všech ostatních částech resortu pak dle vlastního uvážení rekreanta.

Jedinečnou naturistickou akcí jsou plavby na historické jachtě Silva a luxusní moderní jachtě Vjeko podél pobřeží a ostrovů chorvatského Jadranu.

Zdroj: NATUR TRAVEL

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: