Řeka Fraser

Tisk Email

Na jihozápadě Kanady nedaleko Vancouveru je řeka Fraser. Pramení ve Skalnatých horách, po 100 kilometrech vytváří deltu, jejíž ramena odvádějí vodu do Tichého oceánu.

altŘeka má nesmírnou hodnotu pro hospodářství Britské Kolumbie tím, že je jednou z nejvýznamnějších lososích řek naší planety. Některé chovy lososů plavou více než 800 km proti proudu do přítoků, kde se vytřou. . Celkové množství lososů, kteří táhnou v průběhu roku do řeky Fraser,  kolísá od 30 do 70 miliónů kusů.

Kromě všech pěti druhů pacifických lososů se v řece loví i pstruzi duhoví, na lovce opravdu velkých ryb čekají v říčním proudu obrovští  jeseteři. Jsou to prehistorické ryby, které už málem vyhynuly, a proto jsou teď chráněné. Velkého jesetera si lze chytit, musíte ho ale změřit, zaevidovat, očipovat a vrátit zpět do řeky. Jeseter  bílý se vám odmění úžasnými skoky z vody.

Autor: Alena Wišová, zaměstnankyně Evropsko-ruské banky, a.s., www.erbank.cz

Evropsko-ruská banka, a.s.  nabízí  svým klientům, kteří mají založený studentský účet v bance,  slevu ve výši CZK 490,- na každou  letenku  společnosti Letuška.cz  zakoupenou prostřednictvím  účtu ERB. Počet letenek je neomezen.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: