Regionální muzeum Mělník zve na výstavu dobových pohlednic

Tisk Email

Regionální muzeum Mělník ve spolupráci se soukromými sběrateli Milanem Honzíkem a Martinem Klihavcem připravilo výstavu starých pohlednic Mělníka - Město Mělník na dobových pohlednicích, jejíž vernisáž se uskutečnila v pátek 20. ledna od 16 hodin ve velkém sále muzea (nám. Míru 54).

Výstava potrvá do neděle 26. února. Vystaveny jsou jak zvětšeniny dobových pohlednic, tak jejich originály včetně různých pohlednicových sad. Návštěvníci se mohou seznámit také s dalšími materiály, které odrážejí panující popularitu těchto drobných tisků mezi veřejností.

Pro rodiny s dětmi, jakož i pro zvídavé návštěvníky každého věku jsou na výstavě připraveny hádanky a úkoly. Školní třídy mohou využít program vedený autorem výstavy, historikem muzea Lukášem Snopkem.

Pro skupiny zájemců z řad široké veřejnosti jsou určeny tzv. etapové prohlídky. Půjde o prohlídku výstavy s komentářem autora a na ni navazující procházku ulicemi města. Bude to dobrá příležitost zejména pro mělnické pamětníky, kteří si na výstavě mohou zavzpomínat a touto cestou obohatit své okolí (včetně zdejšího muzea) o zajímavé informace. Při procházce historickým městem se budeme společně soustředit na jeho proměny za posledních sto let. Prohlídky se uskuteční ve středečních termínech 25. ledna, 1. a 22. února, vždy od 9 do 11 hodin (cena včetně vstupu na výstavu bude 30 Kč).

Na setkání u příležitosti prohlídky výstavy Město Mělník na dobových pohlednicích se těší pracovníci Regionálního muzea Mělník.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: