Řečtí zemědělci připravují protestní blokády řecké silniční sítě

Tisk Email
Řečtí zemědělci se shromažďují kolem silnic a dálnic v zemi, aby prostřednictvím jejich blokád upozornili na své požadavky.

Tradiční formou „boje" řeckých zemědělců je blokáda provozu na silnicích a dálnicích. Po několikaleté přestávce se v těchto dnech opět dynamicky a masově vracejí na řecké silnice, aby tak upozornili na své problémy a prosazovali své požadavky. S odvoláním na skutečnost, že jejich reálné příjmy v roce 2008 prudce klesly (dle Eurostatu o 7,1 %), zatímco náklady na suroviny vzrostly (dle Eurostatu o 10,8 %), požadují mimo jiné stanovení minimální výkupní ceny zemědělských produktů, zmrazení zemědělských dluhů na dobu tří let, zvýšení vratné části DPH na 15 %, finanční podporu hlavním povoláním zemědělců a zemědělských sdružení.
Novinkou je, že kromě tradičních stranicky orientovaných zemědělských odborářů vystupuje letos do popředí nové hnutí moderních „mladých zemědělců", které je masovější, zahrnuje zemědělce bez rozdílu stranické příslušnosti, odmítá poslušnost stranickým mechanismům a hlásí se k formám protestů, jejichž důsledky nepoškodí ostatní společenské vrstvy. V praxi to má však za následek, že každá skupina zemědělců má své stanoviště v jiné části silniční sítě a nebezpečí zátaras se tak zvětšuje.

Zemědělci jsou se svými traktory a dalšími zemědělskými stroji aktuálně soustředěni:
• u hraničního přechodu Promachonas u města Serres,
• u hraničního přechodu Exochi u města Drama (kde se v důsledku velkého množství nashromážděných zemědělských strojů dne 20.1. výrazně omezil provoz a vytvořila se několika kilometrová kolona vozidel),
• na dvou místech výpadovky Soluň (Thessaloniki)-Serres,
• na dálnici Egnatia v uzlu Kerdyllion,
• na výpadovce Soluň-Giannitsa (která byla dne 20.1. na 2 hodiny uzavřená),
• u západního vstupu do města Kilkis (který byl dne 20.1. zhruba na 2 hodiny uzavřen),
• na výpadovce Soluň -Verria na úrovni mostu Chalkidona,
• okolo města Chrysoupolis jak na staré výpadovce Kavala-Xanthi, tak na dálnici Egnatia,
• na dálnici Soluň - Athény na úrovni Théb, u uzlu Nikea-Viokarpet, u 1. vstupu do města Volos a u odbočky na Kastro Viotias,
• krétští zemědělci z oblasti Chania jsou soustředěni u obce Platani,
• krétští zemědělci z oblastí Iraklio a Lasithi obsadili dne 20.1. se svými stroji přistávací plochu mezinárodního letiště N. Kazantzakis v Irakliu a zabránili tak letovému provozu. (zdroj MZV)

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: