Řecko opět ruší přistávací poplatky, letištní taxy za odbavení ale zůstávají

Tisk Email

Řecko opět ruší přistávací poplatky, letištní taxy za odbavení ale zůstávají

Dne 16.3.2011 zveřejnilo řecké Ministerstvo infrastruktury, dopravy a sítí (www.yme.gov.gr) zprávu o tom, že ministr Dimitris Reppas podepsal ministerské rozhodnutí, kterým se s platností od 1.4. do 31.12.2011 osvobozují veškeré lety na řecká státní letiště (s výjimkou athénského mezinárodního letiště „Eleftherios Venizelos“) od poplatků za přistání, parkování a odlet letadel nezávisle na jejich typu.

Asociace cestovních kanceláří upozorňuje cestovní kanceláře i veřejnost, že při zrušení jde pouze o  přistávací a parkovací poplatky pro letadla, což je však zcela zanedbatelná částka.

Přistávací poplatek činí například u středně velkého letadla 100-120 EUR na letadlo, v přepočtu na cestujícího je to tedy pouze cca 15 Kč. Parkovací poplatek  česká letadla neplatí většinou vůbec, jelikož se platí až při parkování na letišti od 2 hodin více. Česká charterová letadla však pouze vyloží a naloží cestující a letí zpět do ČR.

Toto opatření řecké strany neznamená zrušení letištních tax,  které platí klienti za odbavení letištěm. Právě tato částka činí z poplatků a tax, které jsou součástí zájezdu, nejvyšší položku.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: