Ráj na jihu Německa

Tisk Email

Na jihu Německa leží jejich třetí moře – je to jezero Bodensee - neboli Bodamské jezero. Tato oblast se pyšní nádherně čistou vodou, překrásnými malebnými městečky a mnoha atraktivitami a možnostmi pro trávení volného času. Navíc se zde stýká hranice hned čtyř států – za jednu dovolenou si tak můžete užít hned ve čtyřech krásných destinacích (Německu, Rakousku, Švýcarsku, Lichtenštejnsku).

altOsobně doporučujeme především Německo. Bodamské jezero je v první řadě především místem určeným pro vodní radovánky: plachtění, surfování a koupání ,… to vše v nádherných kulisách blankytně modrého jezera na pozadí horských panoramat Alp. Bodamské Jezero je ideálním místem pro aktivní odpočinek a relaxaci.

Vinařství na jezeře

Díky svému mírnému klimatu je jezero skvělou oblastí pro pěstování vína – daří se zde především odrůdě Müller Thurgau. Vinařská tradice je zde znát na každém kroku, speciální akce pak na všechny návštěvníky čekají v srpnu a září, kdy se konají místní vinařské trhy. Specialitou jsou také zdejší ryby – zejména síh – a za zmínku stojí i festivaly. Proslulé jsou také místní i místní jablka, která si v sezoně můžete koupit přímo od pěstitelů.

Aktivní odpočinek u Bodamského jezera

altSkvělá poloha Bodamského jezera zaručuje, že se tady nudit nebudete. Čeká na vás mnoho kilometrů značených pěších a cyklistických tras. Místní krajinu a přírodní a kulturní atraktivity můžete prozkoumávat pěšky, na kole, na vodě, autobusem, lanovkami, železnicí nebo vzducholodí. Užijete si zde krásy jezera, zámecké parky, ryzí přírodu a také horská panoramata jako z pohlednice.

Tip: z jedinečné perspektivy zažijete Bodamské jezero při letu vzducholodí, neboli německy „Zeppelin“. Na výběr máte hned ze dvanácti tras okolo Bodamského jezera, ty se liší délkou letu i cenou. Nejkratší trvá nějakých 30 minut, při té nejdelší strávíte na palubě vzducholodi celé dvě hodiny.

Kultura

Jedinečný charakter Bodamského jezera, krásná příroda a skvělá atmosféra – to je prostředí plné inspirace. Není se tedy čemu divit, že se zde nachází mimořádně rozsáhlá kulturní nabídka. Milovníci umění a kultury si na Bodamském jezeře přijdou na své. Navštívit mohou řadu zámků, hradů, parků a zahrad, za zmínku stojí i historické stavby (kostely, kláštery, měšťanské domy) z různých stavebních epoch. Nejvýznamnějšími atraktivitami jsou: ostrov Mainau, ostrov Reichenau (UNESCO) a kůlové stavby v Unteruhldingenu (UNESCO).

altOstrov Mainau

Nejpůvabnějším koutem Bodamského jezera je ostrov Mainau, přezdívaný a to zaslouženě „květinový“ ostrov. Na zdejším ostrově se daří díky příznivému klimatu řadě rostlin a květin z tropického a subtropického klimatického pásma.

Tip: každý březen se zde koná jedna z největších výstav orchidejí, při které je navíc vystavováno více než 3.000 rostlin

altOstrov Reichenau

Asi nejvýznamnějším ostrovem na Bodamském jezeře je právě ostrov Reichenau. Se svými 430 ha je také největším z trojice zdejších ostrovů – Reichenau, Mainau, Lindau. Na ostrově se nachází několik velmi dobře zachovalých kostelů z 9. – 11. století a také díky tomu, byl ostrov Reichenau zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

altKůlové stavby

Bodamské jezero skýtá hned tři památky zařazené na seznam světového dědictví – je to ostrov Reichenau, městečko St. Gallen (patřící k Švýcarsku) a také kůlové stavby v Unteruhldingenu. A o těch bude právě teď řeč. Muzeum těchto kůlových staveb se nachází přímo na březích jezera. Se svými 23 rekonstruovanými domy patří k největším skanzenům v Evropě. Návštěvník se zde seznámí s každodenním životem lidí v mladší době kamenné a době bronzové.

Lindau

Lindau je městečko ležící přímo na ostrůvku na březích Bodamského jezera. Díky tomu má jedinečnou atmosféru – užívat si zde můžete vodních sportů, turistiky, cyklistiky, prvotřídního wellness a výborné kuchyně. Lindau je skvělým výchozím bodem pro plavby po/podél jezera. Díky tomu můžete poznat rozmanitou krásu tohoto švábského moře. Město si uchovalo svůj středověký charakter a proto se dodnes pyšní Starou radnicí z 15. st., kostelem Sv. Petra, který zde stojí již více než 1000 let. Mimo to si zde užijete dosyta i vodních sportů – plavání, surfování – jsou zde i školy surfování, windsurfing, plachtění, a půjčit si můžete i pramice.

Zajímavé akce:

• 27. července 2013: Festival „Umsonst & Draußen“ – velký festival – hudba, kultura, gastronomie, světelná show – pod širým nebem

• 30. srpna až 1. září 2013: Oktoberfest v Lindau – tradiční pivní slavnosti na břehu jezera

• 12. – 27. října 2013 : kulinářský podzim – v celém regionu se koná festival věnovaný dobrému jídlu a pití

Friedrichshafen

Toto městečko leží také na březích jezera. Zde můžete navštívit největší muzeum vzducholodí na světě, vychutnat si procházky po dlouhé promenádě, nebo vylézt nahoru a kochat se pohledem na Bodamské jezero z 22 m vysoké vyhlídkové věže.

altKostnice

Kostnice je dalším městem, které byste při své návštěvě Bodamského jezera neměli minout. Kostnice, německy Konstanz, je pro nás spojena především s koncilem v Kostnice – 600 let od této události bude hlavním tématem roku 2014. Kromě toho si zde užijete i aktivit na/ve vodě, nebo kolem jezera, koná se zde i spousta zajímavých akcí a v místních restauracích můžete ochutnat i řadu zdejších specialit.

Zdroj: Německá turistická centrála

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: