Prague Shakespeare Festival na Vyšehradě

Tisk Email

Od 19. do 29. května se všem zájemcům nabízí možnost shlédnout na Letní scéně Vyšehrad představení Jak se vám líbí a Král Lear, nastudované v originále. V hlavních rolích se představí Pavel Kříž a Rutherford Cravens.

Guy Roberts, umělecký ředitel Prague Shakespeare Festival a John Johnston, výkonný umělecký ředitel Classical Theatre Companys hrdostí oznamují, že zahájili spolupráci na ojedinělém projektu, který má přinést  vyjímečnou uměleckou zkušenost českým a houstonským divákům i umělcům: střídavý repertoár inscenací dvou slavných Shakespearových her Krále Leara a Jak se vám líbí, v režii Guye Robertse a podání mezinárodní skupiny umělců z Ameriky a  Evropy, s českým hercem Pavlem Křížem v hlavní roli.

Obě hry jsou nastudovány v angličtině a před očima diváků doslova ožívají prostřednictvím uměleckého souboru, který byl sestaven pro tento projekt a spojuje to nejlepší z talentů PSF a CTC. Publikum a umělci jak v Evropě tak v USA budou mít příležitost těžit ze zkušenosti a kulturního cítění podobně smýšlejících divadelních umělců z různých zemí, kteří spojí své síly k osvětlení dvou nejmilovanějších a nejvíce ctěných Shakespearových her.

“Sjednocena univerzálním jazykem Shakespearových her nabídne naše společnost evropských a amerických divadelních umělců, v čele s českým favoritem Pavlem Křížem, obecenstvu v Praze něco skutečně mimořádného—dvě z Shakespearových nejoblíbenějších her prezentovaných v jeho rodném jazyce vynikajícím souborem profesionálních divadelních umělců v překrásném prostředí Letní scény Vyšehradu.” Říká Guy Roberts. Představení  As You Like It a King Lear  budou uvedena v Houstonu, Texasu na scéně společnosti Main Street Theater Company, Chelsea Market, 13.dubna – 1. května 2011 a poté na Letní Scéně Vyšehrad v Praze, České republice, 19- 29.května 2011.

Čtvrtek, 19.května v 19:00 – Jak se vám líbí
Pátek, 20.května v  19:00 -  Jak se vám líbí

Sobota, 21.května v 19:00 - Král Lear
Neděle, 22 .května v  19:00 - Král Lear
Úterý, 24 .května v  19:00 – Král Lear

Středa, 25.května v  19:00  – Jak se vám líbí
Čtvrtek, 26.května v 19:00  – Král Lear

Pátek, 27.května v  19:00  – Jak se vám líbí

Sobota, 28.května v  19:00  - Král Lear

Neděle, 29.května ve  14:00  –  Jak se vám líbí

VSTUPENKY: 200kč, Základní vstupné, 150kč, Student/Senior/ ZTP
Rezervace na: pokladna@praha-vysehrad.cz nebo na tel.: 222.513.842
Vstupenky je třeba vyzvednout nejpozději jeden den před představením na pokladně v budově Starého purkrabství na Vyšehradě

MÍSTO: Vyšehrad - Letní Scéna (divadlo pod širým nebem)

VÍCE INFORMACÍ: ZDE

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: