PERU: protestní akce provázející sociální nepokoje

Tisk Email
S ohledem na současné sociální nepokoje v Peru upozorňuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR turisty cestující do Peru na možné komplikace ve vnitrostátní dopravě.

Situace je značně nepřehledná. Na některých místech Peru probíhají protestní akce organizované místními komunitami a zemědělskými svazy, v jejichž rámci jsou blokovány hlavní silnice spojující důležitá města. V těchto podmínkách nefunguje autobusová doprava, na silnicích se vytvářejí dlouhé kolony vozidel, některé silnice jsou i několik dnů neprůjezdné. Letecká doprava na hlavních vnitrostátních spojích zatím funguje bez omezení.

S ohledem na současné sociální nepokoje v Peru Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje turisty cestující do Peru na možné komplikace ve vnitrostátní dopravě. Situace je značně nepřehledná. Na některých místech Peru probíhají protestní akce organizované místními komunitami a zemědělskými svazy, v rámci kterých jsou blokovány hlavní silnice spojující důležitá města. V těchto podmínkách nefunguje autobusová doprava, na silnicích se vytvářejí dlouhé kolony vozidel, některé silnice jsou i několik dnů neprůjezdné. Letecká doprava na hlavních vnitrostátních spojích zatím funguje bez omezení. Nejvíce postiženými oblastmi je okolí měst Ayacucho, Andahuyalas, Abancay, Sicuani a částečně také Puno, manifestace jsou hlášeny i v okolí známého turistického města Cusca. Letiště v Andahuaylas bylo obsazeno stávkujícími a vyřazeno z provozu. Manifestanti se pokusili také o obsazení letiště v Cuscu a nádraží zajišťující spojení na Machu Picchu, nicméně k přerušení provozu nedošlo. Od pondělí 22.6. je neprůjezdná centrální silnice spojující Limu a město Huancayo kvůli stávce horníků. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje při cestách po Peru sledovat aktuální vývoj situace, popř. konzultovat trasy přepravy s Velvyslanectvím ČR v Limě (www.mzv.cz/lima; e-mail: lima@embassy.mzv.cz; tel.: 0051/2643381, 2643374), které situaci podrobně monitoruje.

Situaci sledují samozřejmě také cestovní kanceláře, které organizují cesty do Peru a pokud se tedy chystáte právě s cestovní kanceláří, nemusíte mít z nečekaných komplikací obavy. Zdroj MZV ČR + ACK ČR

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: