Památník Lidice zahajuje hlavní návštěvnickou sezónu 2011 na třech místech

Tisk Email

Hlavní, již 11. návštěvnickou sezónu své novodobé historie zahajuje slavnostně Památník Lidice již v březnu, poprvé hned na třech jím spravovaných pietních místech.

Dne 21. března se uskuteční zahájení v Kulturní památce Lety, která se skládá z upraveného pietního území s žulovým pomníkem ak. sochaře Zdeňka Hůly "Obětem cikánského internačního tábora v Letech", a celkem tří replik původních ubikací. V první je umístěna stálá expozice o životě Romů v táboře Lety, ve druhém je sociální zařízení a ve třetí, která byla zhotovena v zimní sezóně, je ukázka základního vybavení ubikací v době pobytu Romů. Součástí areálu je přírodní amfiteátr se sedadly zejména pro zájezdy a naučná stezka z obce Lety na pietní území KP Lety. Zapomenout nesmíme ani na Infocentrum umístěné v budově obecního úřadu Lety, kde jsou prezentovány krátkodobé výstavy. Při zahájení sezony to bude výstava Heydrichiáda.

Následně 25. března v 15.30 hodin otevře také Národní kulturní památka Ležáky, po dlouhém zimním odpočinku turistům své pomyslné brány. V tento den je pro ně opět připraveno připomenutí prastarého jarního zvyku, a to otvírání a svěcení dvou původních studánek za účasti P. Jiřího Heblta a dětí ze ZŠ Včelákov, ZŠ a MŠ Miřetice. Začátek v 15:30 hodin.  Zároveň mohou návštěvníci shlédnout v Minigalerii NKP  Ležáky putovní výstavu  „Z nových dokumentů Památníku Lidice“. Program zahajovacího dne bude od 17 hodin završen převzatým představením pražského divadla Viola „Proč si nezatančíte?“  Účinkují Jiří Lábus, Emil Viklický – klavír.  V pozdním večeru se účinkující přesunou do nedalekého Prosetína, kde budou hosty dětí na tamní základní škole v rámci projektu „Noc s Andersenem“.

V Památníku Lidice zahájí hlavní sezónu 31. března ve 14.00 hodin vernisáží putovní výstavy „Genocida Romů v době druhé světové války“. Vernisáži bude předcházet odhalení pamětní desky akademické sochařky Marie Uchytilové u muzea. Ve 14.30 hodin pokračuje program „Vítáním jara“, kterého se na pietním území a u Pomníku dětských obětí války zhostí děti z MŠ Lidice a družiny při ZŠ Buštěhrad. Program zahajovacího dne bude v 18 hodin završen premiérou vlastního komponovaného večera milostné poezie „Exulant z říše slůvek lásky“ s mladými herci Mášou Málkovou a Martinem Písaříkem.

Další důležité informace:

Parkování – na vyhrazených parkovištích Památníku Lidice, NKP Ležáky a KP Lety

Kontakty: Památník Lidice, příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: