Odstartoval GEOFUN - geolokační hra nové generace

Tisk Email

GEOFUN logo.Počátkem měsíce srpna byl spuštěn GEOFUN, geolokační hra nové generace  určená  pro chytré telefony. Právě technická vyspělost chytrých telefonů umožnila vznik této zcela unikátní virtuální hry. Hru je možné vyzkoušet v rámci turistické oblasti Českomoravské pomezí, která je vymezena městy Svitavy - Litomyšl - Polička - Moravská Třebová - Vysoké Mýto a jejich okolím.

Hra, co svět neviděl

GEOFUN je 100% virtuální hra, nerozmisťují se tedy žádné QR kódy, tabulky ani se neukrývají žádné reálné poklady.  Jedná se o mobilní aplikaci, která provází návštěvníky Českomoravského pomezí po jeho atraktivitách velmi netradiční a především zábavnou formou. GEOFUN vychází z populárního geocachingu, na rozdíl od něj však nalezením určeného místa zábava nekončí, ale teprve začíná.

Dnešní telefony jsou opravdu chytré. Díky GPS modulu přesně ví, kde se nacházíte, zobrazí váš pohyb na mapě, umí měřit vzdálenost, kterou jste ušli, i vzdálenost od vás k různým cílům, měří čas, umí zaznamenávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky a ještě mnoho dalšího.  To vše využívá GEOFUN k tomu, abyste si užili při poznávání krás naší země spoustu zábavy.

Geosrandy aneb co hráče čeká

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem pouze zjistí stručný popisu úkolu a faktory náročnosti , ty jsou čtyři - fyzický, mentální, trapnosti a zábavy. Průvodce předem ještě prozradí, jaké pomůcky pro úkol může potřebovat a informace o tom,  zda-li úkol je možné zdolat i na vozíčku, s kočárkem, na kole  apod. Jelikož hráči často v rámci plnění úkolu musí navštívit zámek, hrad či muzeum, nechybí informace o otevírací době a výši vstupného.

Úkoly, v geofunní mluvě správně „geosrandy", jsou opravdu pestré a každá je jinak obsahově zaměřena. Hráči zde mohou ukázat svoji kreativitu, smysl pro humor a pohotovost. Čekají je přepadové otázky, budou točit videa, tvořit příběhy, poznávat pověsti daných míst, shlédnou unikátní historické fotografie a videa, vyberou si mezi sebou i „Kloboukovou Geomiss". Nikdo se rozhodně po zapojení nudit nebude. Navíc se hraje na překrásných místech, například na zámcích Litomyšl, Nové hrady, v Toulovcových maštalích, na hradu Svojanov, mnoho úkolů je situováno do pěkných historických center již zmíněných měst.

Geosrandista v tom není sám

Hrej GEOFUN s osobnostmi Českomoravského pomezí.Při samotném úkolu je hráč vždy doprovázen virtuálním průvodcem. Každé město a jeho okolí má určeného patrona, který bude hráče po dané lokalitě provázet. Například ve Svitavách je jím Oskar Schindler, v Litomyšli M. D. Rettigová, ve Vysokém Mýtě Josef Sodomka, v Poličce stavitel Zdislav a v Moravské Třebové princezna Hereret. Průvodce průběžně komentuje výkony hráče, radí, pokládá všetečné otázky, vypráví historky všeho druhu a také automatizovaně hodnotí plnění jednotlivých geosrand a dle úspěšnosti přiděluje body ve formě geonek na konto geosrandisty. Podle počtu získaných geonek se pak odvíjí geohodnost hráče. Od geovojína se může prosrandit až ke geomaršálovi.

Soutěžíme o ceny

Soutěž o trička GEOFUN.A co by to bylo za hru, kdy se o nic nesoutěžilo. První úspěšní hráči získají zdarma speciální GEOFUN trička. Ti úspěšnější pak mohou získat další hodnotné ceny, jako např. ubytování na hradě Svojanov, víkendové pobyty, vstupenky na Smetanovu Litomyšl, na zámek Litomyšl a mnoho dalšího.  Kompletní výčet je k dispozici na www.ceskomoravskepomezi.cz/geofun.

Kde naleznu bližší informace

Web www.geofun.cz poskytuje mnoho dalších užitečných informací. Naleznete zde kromě jiného např. geoslovník a životopis otce hry Bohuslav Geofotra, se kterým by se každý geosrandista měl předem seznámit. Naučí vás, jak se geosrandisté zdraví a nabídne informace o jednotlivých geosrandách s možností jejich filtrace, odpovědi na nejčastější otázky atd. V blízké budoucnosti umožní také hodnotit natočená videa, audionahrávky či jiné výtvory geosrandistů.

Hra má také svoji Facebookovou prezentaci na adrese www.facebook.com/GeofunCZ.

GEOFUN je zdarma ke stažení na adrese www.geofun.cz/app . Aktuálně je k dispozici na Google play, tedy pro chytré telefony s operačním systémem Android, chystá se i verze pro iPhony.

Aktivity této geolokační hry jsou součástí marketingových aktivit Českomoravského pomezí na podporu cestovního ruchu na jeho území a lze je zařadit do oblasti advergamingu. Bližší informace o tématu advergamingu a jeho historii naleznete na www.wmp.cz/advergaming-v-cestovnim-ruchu/. Realizátorem geolokační hry GEOFUN je společnost World Media Partners, s.r.o. (více na www.wmp.cz)

Bližší informace:

  • Vít Pechanec, jednatel, World Media Partners, s.r.o., tel. 603799819, info@wmp.cz
  • Miroslav Dobeš, projektový manažer, World Media Partners, s.r.o., tel. 733 545635, mirek@wmp.cz
  • Ing. Jiří Zámečník, marketingový manažer , Českomoravské pomezí, tel.: 777 766 565, zamecnik@ceskomoravskepomezi.cz

 

GEOFUN - pojďme si hrát.
Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: