Objevte krásy Německa: opravdová radost pro všechny smysly

Tisk Email

Lázně Sassendorf

Lázně Sassendorf

Německo je zemí plnou kontrastů, objevit zde můžete netušené krásy – ryzí přírodu, živá města a celou řadu historických pamětihodností, stejně jako jedinečné architektonické skvosty a fascinující muzea.

Zároveň se zde nachází nespočet pohádkových hradů a romantických míst, aktuálně 37 památek světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO a také mnoho příležitostí k využití wellness nabídek.

Vinohrady u Stuttgartu: ©Deutsche Zentrale für Tourismus

Vinohrady u Stuttgartu: ©Deutsche Zentrale für Tourismus e.V.

(Müller, Werner H.)

Zapomenout nelze ani na příslovečnou pohostinnost Němců, se kterou je spojena výtečná gastronomie. Mnoho festivalů a akcí se točí okolo dobrého jídla a pití, což představuje příležitost k ochutnání výborných místních vín. A je to také jedna z možností, jak se můžete seznámit s bohatou a dlouholetou vinařskou tradicí v Německu.

Německé vinařské regiony

Německá vína rostou na speciálních místech - různé typy půdy ve 13 vinařských oblastechnacházejících se v Německu zaručují produkci vynikajících vín jako je: Rýnský Ryzlink, Sylvánské, Müller Thurgau nebo Rulandské modré.

Německá vinařská stezka (oblast Ransbach)

Německá vinařská stezka (oblast Ransbach)

Německá vinařská stezka (oblast Ransbach)

Mírné klima a oddaná péče německých vinařů pak vedou k výborným výsledkům: německá vína jsou jiskrná, průzračná, velmi osvěžující a odrážejí také charakter a šarm jednotlivých oblastí. A mimo to, německé vinařské regiony nejsou cílovou destinací jen pro znalce a milovníky vína. Na své si zde přijdou i romantici užívající si pobyt v krásné přírodě, jedinečné západy slunce nad vinohrady, ale třeba i vyznavači aktivní dovolené – příležitost spojit svůj pěší nebo cyklistický výlet s návštěvou vinařských regionů se zde přímo nabízí. Tyto trasy Vás zavedou na krásná místa s jedinečnými výhledy na okolní krajinu.

Porýní- Hesensko, Bádensko, Württembersko, Franky a Sasko – všechny německé vinařské regiony se těší na to, až je objevíte.

Německé regionální produkty: ©Tourismus Zentrale Saarland (Dubois, Eike)

Německé regionální produkty: ©Tourismus Zentrale Saarland

(Dubois, Eike)

Německá gastronomie

Kromě vín však stojí za to ochutnat i místní speciality. Kromě takových klišé, jako je Eintopf a Currywurst, zde narazíte i na řadu lokálních specialit, které prostě musíte ochutnat – ať už jsou dary moře, zejména pak severomořští krabi, ve Frankfurtu tradiční zelená omáčka, nebo vaječné nudle a světoznámé moučníky – Schwarzwälder Kirschentorte- v jižním Německu. A co je základem dnešní německé kuchyně – regionální produkty, jejich kvalita a proslulá kreativita tamějších špičkových kuchařů, kteří se mohou chlubit i řadou ocenění, včetně michelinských hvězd.

Kulinářské delikatesy v Sársku: ©Tourismus Zentrale Saarland

Kulinářské delikatesy v Sársku: ©Tourismus Zentrale Saarland

Spojení těchto elementů zaručuje, že si v Německu užijete gastronomické zážitky na vysoké úrovni a potěšíte všechny své smysly.

Rozmanitost německých regionů přitom zaručuje velkou variabilitu produktů – čerstvé ovoce a zelenina, bio ryby a maso všech druhů, které společně s umem místních kuchařů garantují vysokou kvalitu a také různorodost gastronomické nabídky. Nevěříte? Pak se vydejte do Německa a sami se o tom přesvědčte.

Akce v Německu:

27. 7. – 28. 10. 2012:  Výstava König & Kartoffeln v Postupimi k 300. výročí Friedricha Velikého

28. 10. 2012: 775. narozeniny Berlína

Do 16. 9. 2012:  Výstava  dOCUMENTA 13 v Kasellu

Tipy:

ubytování v Německu

-  doprava a transfery

-  cestování s Německými drahami

Více informací o turistické zemi Německo:

www.germany.travel

-  http://www.facebook.com/NemeckoTuristickaZeme

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: