Německo není jen dálnice

Tisk Email

„Mámo už zase Ausfahrt – to nemohli Němci ta města pojmenovat jinak? Vždyť těch Ausfáhrtů je tady víc, než u nás Nováků!“ „Ale táto, to není město. To je přece sjezd z dálnice!“ „Jo ták…no a co tam teda jako najdeme, když sjedeme?“

alt

Bylo to kousek za Norimberkem, když se můj atlas v kostce na předním skle rozhodl, že práce na silnici objedeme po okresce. Za dobře míněných rad dámy z krabičky, že „po 50m odbočte vpravo“, když tam místo odbočky byla díra do země, za křiku dětí na zadním sedadle a za stále škodolibějších obličejů manželky na místě spolujezdce, jsem hledal tu správnou cestu zpět, motal se a motal, až jsem se objevil u obce Zirndorf, kde je zábavní park Playmobil-FunPark. Pro Němce jsou to známé hračky a pro ty co nevědí - figurky Playmobil jsou němečtí Igráčci a tak byl od dětí zase chvíli klid. Dokonce je to tam bavilo natolik, že teď plánujeme, které zábavní parky navštívíme v Německu příště.

To žena byla samozřejmě trochu náročnější. Miluje kulturu a ráda jezdí na prodloužené víkendy - prý když jsem udělal radost dětem, měl bych potěšit i jí. Naštěstí už znám stránky germany.travel a tak jsem začal zkoumat rubriku Města & Kultura. Manželka zná snad všechna muzea u nás, ale v Berlíně zatím byla jen dvakrát na služební cestě, proto jsem pro ni vymyslel výlet vlakem právě tam. Cesta s Deutsche Bahn je jen o něco delší než autem, ale stejně pohodlná. Kromě kulturních památek jsme nalezli i zajímavé restaurace a manželka si oblíbila německá vína. Příště prý vynecháme kulturu a uděláme si výlet do vinařských oblastí na jihozápadě Německa, kde degustace spojíme s výlety po okolí.

Možná se teď ptáte, co vlastně zbylo na mě? Já to mám jednoduché, já si příště projedu Německo na kole a potěším konečně hlavně sebe. S cyklostezkami je to podobné, jako s dálnicemi – v Německu jsou mnohem kvalitnější než u nás a kolem nich je toho hodně ke zhlédnutí. Takže, až příště pojedete do Německa, podívejte se i za dálniční sjezd. Více info o Německu naleznete na www.germany.travel.

Petr Pěkný

alt

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: