Nebojte se lodí

Tisk Email

První, co každého při velké havárii dopravního prostředku napadne, je, že „tam už nikdy nesednu“. Tím spíše, když ztroskotala veliká luxusní loď a její příběh a fotografie plní několik dní přední místa všech médií.

Jenže pokud se člověk zamyslí nad případem ztroskotání lodi Costa Concordia, měl by dospět k přesně opačnému závěru. Přinejmenším několik let nebude bezpečnějšího dopravního prostředku než velká výletní loď. Proč? Protože to ztroskotání nezavinila technická závada, loď neprohrála boj s bouří ani jiným objektivním faktorem. Lodi jsou bezpečné. Tahle konkrétní  výletní  loď najela na skalisko kvůli velmi nešťastné lidské chybě. Jde o velké neštěstí a ACK ČR vyslovuje jménem všech členů  účast všem postiženým a dík všem, kteří se podíleli na záchraně a pomoci.alt

Přesto všechno lodní zájezdy jsou jedním z nejbezpečnějších způsobů cestování. Pro tuto branži platí velmi přísné mezinárodní předpisy ohledně bezpečnostních aspektů, a to jak pokud jde o technické normy, tak i o pravidla týkající se školení posádek. Je nepochybné, že
 tato havárie přispěje k tomu, že lodní společnosti budou nyní věnovat tomuto aspektu mimořádně zvýšenou pozornost.  Tragedie Costa Concordia nepochybně zvýší i osobní přístup a odpovědnost každého kapitána, každého důstojníka a člena lodní posádky, protože bude mít na paměti, kam až může zdánlivě drobné vybočení vést.  

Takže právě teď, letos ani napřesrok, ani pokud bude paměť sahat, není proč se lodí bát. Naopak, právě nyní je šance zjistit, že taková plavba je velmi zajímavou formou dovolené, která je dokonce méně nákladná než si většina lidí představuje. A to ať si k plavbě vyberete místo na obrovské námořní lodi a exotiku vzdálených zemí, objedete ostrovy ve Středozemním moři či zvolíte jachtu na Jadranu anebo dáte přednost vlastnímu velení na poklidné plavbě po říčních kanálech v Nizozemí, Francii či Španělsku.

Cestovní kanceláře, které takové dovolené organizují, najdete ZDE.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: