Navštivte méně známá, ale přesto atraktivní místa Českého ráje

Tisk Email

V Českém ráji je mnoho atraktivních míst,z nichž některá sice nejsou tolik známá, ale i přesto určitě stojí za návštěvu. Proto Vám přinášíme několik tipů.

Každé úterý ve vesničce Holenice nedaleko Rovenska pod Troskami v Pensionu Ort předvádí ruční zpracování ovčí vlny držitelka značky Regionální produkt Český ráj paní Maruše Nová. Jak sama říká, ukázek se účastní jak milovníci tradičních řemesel a rodiny s dětmi, tak lidé, kteří mají s chovem ovcí a výrobou produktů z ovčí vlny již zkušenosti a chtějí se dozvědět, jak to dělají jinde. Návštěvníci mají možnost vyzkoušet si předení na kolovrátku a zakoupit ručně předenou ovčí vlnu, výrobky z ovčí vlny a ovčiny.

Novinkou je prohlídka osmi létajících replik historických letadel na letišti Aeroklubu Mladá Boleslav. Repliky je možné vidět každou prázdninovou sobotu v hangáru. Za pěkného počasí předvádějí členové Nadačního fondu letadlo Metoděje Vlacha tyto unikátní stroje v letu.

Prázdninovou nabídku regionu doplňuje také atraktivní nedělní program v zámku Dětenice. Je určen především rodinám s dětmi. Ty zábavním odpolednem plným soutěží provází oživlé pohádkové bytosti. Každý účastník soutěží obdrží diplom, medaile a další věcné ceny. Na své si přijdou i rodiče, kteří zde mohou ochutnat grilované speciality a dětenické pivo ze zdejšího pivovaru. Dětské dny na zámku v Dětenicích se konají až do konce září každou neděli od 11.00 do 15.00 hodin.

Podrobné informace o celé „Prázdninové nabídce pro každý den 2009" ZDE

Zdroj: SČR + ACK

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: