Národní kulturní památka Vyšehrad zve do svých expozic - prosinec 2011

Tisk Email

Národní kulturní památka Vyšehrad, místo opředené bájemi a pověstmi, sídlo prvního českého krále z konce 11. století, symbol české národní státnosti, Vás zve k návštěvě. Všechny expozice jsou otevřeny denně  od  9,30 – 17,00 hodin, historický areál NKP Vyšehrad je bezbariérový.

PROGRAM – prosinec   2011

Staré  purkrabství – komorní sál  

Tel.: +420 222 513 505, www.praha-vysehrad.cz, předprodej a rezervace vstupenek v pokladně ve Starém purkrabství Po – Pá 9.30 – 17.00 hod nebo do začátku představení, tel.: +420 222 513 842, e-mail

Příběh dědka Všudyfouse + dílna 15.00 hod

Sváteční mystérium inspirované postavou otce Duchaně. Štětinatý dědek Všudefous je na Vánoce sám. Nemá nikoho. Božena má Pepika, ale neví s kým. Pepik zlobí a chodí čůrat na sníh. Hvězdy svítí vysoko na obloze a dědka se zmocňuje neklid. Tento příběh je celoročně vánoční, www.letadylko.cz

Podvečer s osobnostmi zahradní a krajinářské tvorby 17.00 hod

Sochař Václav Fiala představí svoji tvorbu, která s profesí krajináře a zahradního architekta úzce souvisí. Podstata jeho tvorby u nás i v zahraničí je vkomponována do krajiny, zahrady, městského či venkovského prostoru v dokonalé vazbě na úpravy těchto míst. Zahradní architekt Václav Weinfurter bude ve vzpomínkách kolegů. Pořádá AEF CZ ve spolupráci s NKP Vyšehrad, moderuje Karel Drhovský.http://www.aefcz.org/ 

Vánoční svatba sněhuláka Karla + dílna 15.00 hod

Co se děje na vánočním stromku, ještě než se rozsvítí a když se nikdo nedívá? Například sněhulák Karel musí stihnout svatbu, ale nevěsta Evička visí na druhé straně stromku. stihne to? Dobrodružná loutková pohádka s vánočním koncem. Součástí představení kreativní výtvarná dílna, děti si vyrábí vlastní vánoční ozdoby.
www.lbh.cz

Vánoční příběh, aneb cesta do Betléma + dílna 15.00 hod
Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška. Adventní příběh pro celou rodinu. http://loutky.najevisti.info

Vyšehradský advent od 26.11. - 18.12.2011

Divadla, koncerty, staročeské pouťové atrakce, originální kulinářské  zážitky pro všechny členy rodiny.
Vyšehradský advent nabídne desítky divadelních  představení, koncerty, výtvarné dílny, staročeské pouťové atrakce, ale třeba i Vyšehradskou věštírnu, kde budou profesionální věštci  pokračovat v tradici bájné kněžny Libuše a zájemcům odhalovat  tajemství budoucnosti. Ani na Vyšehradě nebude chybět kvalitní občerstvení nebo možnost pořídit originální vánoční dárek.

Více informací o programu na www.praha-vysehrad.cz nebo na www.vysehradskyadvent.cz.

Nová pohádka na Vyšehradě!
Premiéra 21.12. – pro školy v 9h, pro veřejnost 19,30h, Pro 1.-4. třídu ZŠ

LIBUŠE
Libuše, Krok, Kazi, Teta, Přemysl Oráč, Chrudoš, Šťáhlava, Bivoj. Znáte je? Znáte jejich osudy? A jak se jejich příběhy pojí s Vyšehradem? Režisér Jakub Vašíček a jeho spolupracovníci pro vás připravili divadelně hudební představení ve kterém se to všechno dozvíte. Přijďte se zatoulat do doby, kdy se zrodila Praha. Představení vám dá veškerá vodítka a materiály, abyste vy i děti mohli projít Vyšehrad, postát na místech, která byla svědky těchto legendárních událostí, zahrát si zábavné hry a vůbec to všechno zažít na vlastní kůži. K představení obdržíte vstupenku do kasemat a Gorlice.

Hrají: Johanka Vaňousová a Dominik Linka
Režie: Jakub Vašíček
Dramaturgie: Kristýna Filcíková
Scénografie: Kamil Bělohlávek
Produkce: Kristýna Cihlářová a NKP Vyšehrad

Rezervujte na: pokladna@praha-vysehrad.cz nebo na tel.: 222 513 842

MUZIKODROM – každé pondělí od 15:30 do 16:30
Hudebně- dramatická dílna Muzikodrom  je kreativní dílna pro děti, která hravou formou rozvíjí muzikalitu, komunikační schopnosti a nabízí sebevyjádření prostřednictvím hudby a pohybu. Vede děti k tomu, že zpívat a zažít radost z vytváření hudby může každý.

Autoři projektu a lektoři: BcA. Tereza Skovajsová, Jan Skovajsa

více informací na www.muzikodrom.cz

PRO NÁVŠTĚVNÍKY

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VYŠEHRADU
Vydejte se s námi do historie a poznejte legedy, které se pojí k Vyšehradu.  Během 90 minut navštívíte jeho nejzajímavější místa. Více informací na www.praha-vysehrad.cz , OBJEDNÁVAT MŮŽETE NA
info@praha-vysehrad.cz , telefonním čísle 241 410 348

GALERIE VYŠEHRAD (NAD LIBUŠINOU LÁZNÍ) 
30.11. - 18.12.  Anna Pavlíková-Kutějová a Michal Pavlík: INTARZIE (fotografie)

STÁLÉ EXPOZICE:

CIHELNÁ BRÁNA 
Pevnost Vyšehrad v dějinách pražského opevnění - vchod z Cihelné (Pražské nebo Nové) brány. Vstupné: jednotné 20, - Kč, děti do 6 let zdarma.

KASEMATY a sál GORLICE
kde se nachází  šest originálních barokních soch z Karlova mostu Vstup z Cihelné brány.Vstupné: s průvodcem 50,-Kč, snížené 30,-Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti) 100,- Kč, děti do 6 let zdarma. Bezbariérový vstup, doporučuje se doprovod - nerovný povrch.

GOTICKÝ SKLEP
Historické podoby Vyšehradu -  stálá expozice ve zrekonstruovaném kasematovém prostoru. Vstupné: základní 50,- Kč, snížené 30,- Kč, rodinné vstupné 100,- Kč, děti do 6 let zdarma. Bezbariérový přístup od St.purkrabství.

VYŠEHRADSKÝ HŘBITOV SE SLAVÍNEM:
Otevřeno: denně 8.00 -17.00         
Místo, kde je pochováno více než 600 osobností české kultury a vzdělanosti, např. A. Dvořák, K. Čapek, B. Němcová, K. H. Mácha, J. Neruda, A. Mucha, M. Aleš, E. Destinnová, J. Heyrovský, B. Smetana, Z. Štěpánek ad.

INFORMAČNÍ CENTRUM ŠPIČKA 

informace, prodej suvenýrů, propagace, občerstvení.

Torzo gotické brány Špičky z doby Karla IV. Nachází se v ulici V Pevnosti mezi Táborskou a Leopoldovou branou. Bezbariérový vstup.

 

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: