LIBANON: Aktuální bezpečnostní situace

Tisk Email

7. června 2009 proběhly v Libanonu bez vážnějších incidentů parlamentní volby. V současné době probíhají klíčová jednání o formování ústavních institucí. I přes relativní klid, zejména v oblasti hlavního města, dochází v některých částech země k občasným bezpečnostním incidentům.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje občanům ČR cestovat do některých částí země jen v nezbytných případech. Případným návštěvníkům Libanonu nedoporučuje z bezpečnostních důvodů zejména návštěvu tzv. „jižních předměstí“ Bejrútu, jižního Libanonu (na jih od města Tyr), údolí Bekáa (zejména oblasti okolo města Hermel), severních částí země kolem města Tripoli (zejména čtvrti Bab El Tabaneh a Jabal Mohsen) a dále oblastí poblíž libanonsko - syrské  hranice.

Velmi důrazně varuje před pobytem v blízkosti kteréhokoliv z palestinských uprchlických táborů na území Libanonu, nebo dokonce jejich návštěvou. V těchto místech je dle dostupných informací největší koncentrace příznivců radikálních islamistických skupin.

V případě pohybu po území Libanonu doporučuje pohybovat se pouze po vyznačených a frekventovaných cestách, neboť v oblastech mimo hlavní turistické destinace, větší města a hlavní dopravní tahy se doposud nachází množství nevybuchlé munice a min z dřívějších vojenských konfliktů.

Aktuální situaci před případným odjezdem si ověřte u Velvyslanectví ČR v Libanonu (např. e-mailem na adrese consulate.beirut@mzv.cz nebo beirut@embassy.mzv.cz) a v případě dlouhodobějších pobytů je vhodné se zaregistrovat na tamějším zastupitelském úřadě, popř. využít systém Dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí. Zdroj: MZV + ACK ČRHledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: