Kypr - novinky pro příští sezónu

Tisk Email

Chystáte-li se na Kypr, zde naleznete několik novinek, které jsou připraveny pro příští sezónu.

Na jaře příštího roku bude otevřen unikátní Zening Resort v Elia Village Latchi. Jedná se o chybějící střípek do bohaté mozaiky kyperské nabídky. Rezort se rozkládá na 60 akrech zeleně a rozkvetlých luk s výhledem na pláže v Latchi a jeho 135 pokojů a apartmánů bude kompletně renovováno. Na první pohled nic zvláštního. Unikátní je však programové zaměření na speciální klientelu – na vyznavače  spirituálního způsobu života a filozofie New Age. Rezort, jehož filozofie je odvozena od indických mistrů zenu, by měl přitáhnout ty, kteří se chtějí věnovat rozjímání, józe, meditačním cvičením a duchovním dílnám v absolutním klidu.

Další novinkou letošního listopadu jsou Kyperské dny módy – víkend v Nikosii, věnovaný 14 módním přehlídkám čtyřiceti domácích i světových návrhářů.

Užít si moře jinak, doporučujeme na výstavě Mare Liberum v Limassolu. Expozice je věnována mořské navigaci od 16. do 19. století a zachycuje historii portolanových map,  přibližuje život měst a přístavů podle jejich důležitosti v historickém  námořním světě, ukazuje různé typy plavidel, a samozřejmě nechybí ani slavné námořní bitvy, ať už jde o boje s piráty, či střety mezi muslimským a křesťanským světem. Její poslední část je věnována  kapitulaci, kterou nabídla Ottomanská říše evropským státům a počátkům i vývoji námořního práva ve Středozemním moři.

V Larnace nabízí konfrontaci současného a antického umění výstava známého kyperského umělce Theodoulose Georgiou.

Zimní program v Agia Napa nabírá  na obrátkách.

Tradiční kulturní zima, která začíná tradičně 15. října a končí s příchodem jara, přináší bohatý program po celé období. Čtvrtky jsou obvykle věnovány hudbě, nicméně nejzajímavějším lákadlem sezóny budou bezpochyby tvůrčí dílny pro dospělé, které se budou konat každé úterý. Na listopad je plánováno pletení košíků, výroba šperků, hrnčířství a keramika. Všechny tyto akce se konají v Městském muzeu Thalassa v Agia Napa.

Zdroj: Kyperská organizace cestovního ruchu

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: