KERKENNAH – Ostrovy klidu a ticha…

Tisk Email
Chystáte se do Tuniska a toužíte po klidu a romantice? Potom vám doporučujeme navštívit ostrovy Kerkennah. Tento ráj pro Robinsony se rozkládá na devíti ostrůvcích a leží sotva hodinu plavby od tuniského města Sfax. V hlavní sezoně sem jezdí trajekty až šestkrát denně do doků Sidi Youseff na hlavním ostrově Gharbi.

Jelikož byly ostrovy do nedávna chráněnou přírodní rezervací, nejsou poznamenané cestovním ruchem. V současné době se sem pořádá pouze několik poznávacích zájezdů ročně. Tak neváhejte a navštivte tento středomořský ráj.

Pobývat na Kerkennah znamená především užívat si výjimečně pokojné atmosféry, kdy se při západu slunce zbarvuje tyrkysové moře tisíci odstíny duhy, mezi osadami se klikatí pískové cesty a ztrácejí se v dlouhých prázdných plážích. Na rozdíl od řady letovisek, kde se tísní hlava na hlavě, si tady můžete objevit pláž nebo zátoku jen sami pro sebe a voda je tak mělká, že v ní můžete běžet na kilometry daleko. Kerkennah je ideální i na sběr mušlí, protože odliv zde odhaluje široké plochy písku.

Shluk ostrůvků přitahuje také původními tradicemi, jež odrážejí dlouhou historii. Řekové znali tyto ostrovy už 500 let před naším letopočtem, kdy jim přezdívali Kyrannis. Pod nadvládou Římanů byly přejmenovány na Cercina, což se postupem času přeměnilo na Kerkennah. Trosky římské pevnosti s krásnými mozaikami svědčí o tom, že zde přebýval slavný host, kartaginský generál Hannibal, který se tu zastavil na své exilové cestě do Orientu. Poblíž se tyčí pozůstatky staré turecké věže Borj El Hissar připomínající, že po ostrovu kdysi dychtili kromě Španělů a Benátčanů i Turci.

Další činností, které se zde můžete věnovat, je rybaření. Opravdu fascinující rybářskou výpravu můžete zažít s místními průvodci, protože rybáři zde stále ještě používají tradiční pasti na ryby vyrobené z palmových listů a v málo hlubokých vodách se harpunují mořské houby pomocí trojzubých harpun. Na chytání chobotnic se zde používají speciální nádoby připomínající džbány. Chobotnice se zde loví hlavně na export - zmrazené se vyvážejí do Japonska. V místních restauracích si pak určitě nezapomeňte tyto výtečné mořské potvůrky objednat - vyhlášené jsou zdejší chobotnice (pouple) či kuskus s rybami. Poklidnou atmosféru si můžete vychutnat i při vyjížďce tradiční rybářskou barevnou bárkou s plochým dnem a trojúhelníkovou plachtou. Oblíbené jsou zde i vodní sporty či projížďky po plážích v koňském sedle. Na jednom z ostrovů lze dokonce pozorovat volně pobíhající velbloudy.

(Zdroj: CK Ulysses T.R.U.S.T. Prague )

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: