Istrie – ráj pro cyklisty

Tisk Email

Istrie již dávno objevila možnost rozšířit svou turistickou nabídku o cykloturistiku, respektive o turistickou cyklistiku, která se stává stále populárnějším turistickým produktem ve světě.

V porovnání s ostatními částmi Chorvatska je Istrie v tomto směru velmi napřed a tak největší chorvatský poloostrov v současnosti nabízí zhruba 40 upravených cyklostezek, z nichž většina vede v terénu. Na těchto stezkách se ročně koná kolem 20 závodů, z nichž některé mají mezinárodní charakter. Nedávno se zde konal 50. ročník mezinárodního juniorského etapového závodu a 13. cyklomaratón Istra MTB Tartufi Tour – Parenzana, jeden z nejsilněji obsazovaných MTB závodů v této části Evropy.

 

Stávající stezky se stále vylepšují a připravují se i stezky nové a již brzy by všechny stezky měly být značeny unifikovaným značením. V Pazinu probíhá výstavba bike - parku, který by měl být dokončen do konce roku. Dále se plánuje vydání standardizovaných cyklistických map a brožur, které by na turistických veletrzích měly milovníkům cyklistiky přiblížit aktuální istrijskou nabídku. Na Istrii působí 14 licencovaných cykloturistických průvodců a v blízké budoucnosti se očekává zvýšení jejich počtu, protože bude zorganizován další kurz pro nové průvodce.

Intenzivní propagace cykloturistiky nedávno přivedla na Istrii desítku rekreačních cyklistů z USA a Kanady, kteří sem přijeli s americkou cestovní kanceláří (Sacred Rides). Milovníci rekreační cyklistiky ze Severní Ameriky tak navštívili pazinské a buzetské cyklostezky, které vedou skrz některé z nejhezčích lokalit centrální Istrie jako jsou Zarečki krov, Hum, Roč a Kotla. Letos v létě si istrijské cyklostezky vyzkoušeli i rekreační jezdci, kteří sem přijeli s dalšími specializovanými cestovními kancelářemi jako je například italská Prokulus reisen.

Rekreačním cyklistům, kteří mimo istrijské krajiny mají na cyklostezkách možnost poznat i zdejší eno - gastronomickou nabídku, nabízí ubytování zhruba třicet Bike&Bed objektů jak formou ubytování v soukromí, malých boutique hotelů a bike hotelů. Milovníci cyklistiky si v listopadu mohou vychutnat Vinný bike maratón v Momjanu, který se bude konat v době martinských slavností a křtění moštu, což zaručuje dobrou zábavu.

Zdroj: Turistické sdružení Istrijské župy

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: