ÍRÁN: Zhoršení bezpečnostní situace

Tisk Email

V posledních dnech v Íránu vážně eskaluje politické napětí, provázené policejním násilím ve větších městech v celé zemi. Bezprostřední další vývoj je nepředvídatelný, proto Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje odložit turistické cesty do země, které jsou orientované především na větší města.

Při neturistických cestách do větších měst a turistických cestách mimo ně, s výjimkou příhraničních oblastí s Irákem, Tureckem, Pákistánem a Afghánistánem, které se nedoporučuje navštěvovat vůbec, MZV ČR doporučuje zachovávat zvýšenou ostražitost a sledovat aktuální politický vývoj.

V této souvislosti MZV ČR zároveň doporučuje občanům cestujícím do země, aby před svým odjezdem využili systému DROZD (Dobrovolná registrace občanů ČR při cestách do zahraničí), případně zaslali Velvyslanectví ČR v Teheránu itinerář cesty, kontaktní údaje na cestující osoby i na příbuzné v ČR. Pokud se občan ČR ocitne v Íránu ve zhoršené bezpečnostní situaci, MZV ČR doporučuje obratem kontaktovat Velvyslanectví ČR v Teheránu. Zdroj: MZV

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: