ÍRÁN: Napjatá bezpečnostní situace

Tisk Email

Vzhledem k aktuální politické a bezpečnostní situaci v Íránu Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje občanům cestujícím do země, aby před svým odjezdem využili systému DROZD (Dobrovolná registrace občanů ČR při cestách do zahraničí), případně zaslali Velvyslanectví ČR v Teheránu itinerář cesty, kontaktní údaje na cestující osoby i na příbuzné v ČR. Pokud se občan ČR ocitne v Íránu ve zhoršené bezpečnostní situaci, MZV ČR doporučuje obratem kontaktovat Velvyslanectví ČR v Teheránu.

Politická situace v Íránu je dlouhodobě napjatá. V Teheránu a dalších větších městech dochází sice sporadicky, nicméně však se stabilní intenzitou k protestním shromážděním a násilným střetům íránských bezpečnostních složek s demonstranty. Pokud se cestující ocitne poblíž takového incidentu, doporučuje se z místa urychleně vzdálit a v žádném případě nepořizovat fotografické či filmové snímky. Další vývoj je nepředvídatelný, proto MZV ČR doporučuje před cestou i během ní pravidelně sledovat politické zpravodajství ze země. Zdroj: MZV

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: