Informace o epidemii chikunguya

Tisk Email

Evropská komise dne 3.9.2007 informovala o výskytu epidemie onemocnění Chikungunya v severní části Itálie, v blízkosti města Ravenna, kde od 4.července 2007 do 5.září 2007 zaznamenali 197 případů onemocnění.

Tropická horečka chikungunya je přenášena z nemocného člověka na dalšího člověka sáním krve komárem nikdy přímo z člověka na člověka.
Tato infekce je většinou charakterizována akutní horečkou, bolestmi svalů a kloubů, často i s protrahovaným průběhem. Prognóza tohoto onemocnění je příznivá, léčba obdobná jako při chřipce (nesteroidní antipyretika, antiflogistika, analgetika).

Vzhledem ke způsobu přenosu viru se cestovatelům do této oblasti doporučuje důsledné používání repelentů, resp.dalších ochranných pomůcek proti komárům.

Ministerstvo zdravotnictví ČR ani varování Evropské Unie  neodrazují od cest do Itálie, pouze u osob se sníženou imunitou a těhotných žen doporučuje předchozí konzultaci s lékařem.
Pokud tedy nepatří cestující k imunokompromitovaným osobám a lidem trpícím dalším chronickým onemocněním, není důvod se dovolené obávat (počet nakažených je v poměru k počtu ubytovaných osob vč. turistů ostatně minimální), ale je žádoucí se raději před komáry důsledně chránit. To také bylo hlavním cílem varování.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: