Indie aneb z Nového Dillí do Bombaje neboli Mumbaje

Tisk Email

altIndie je země kontrastů. Indické památky UNESCO jsou ale nezapomenutelné. Viděli jsme jich mnoho na cestě z Dillí do Bombaje.

V Dillí například Bránu Indie, triumfální oblouk vysoký 42 m se jmény 85 tisíc padlých indických vojáků během 1. světové války. U brány Indie jsme očekávali západ slunce stejně jako mnozí Indové a další turisté.

Také se mi líbila  astronomická observatoř Janter Manter z roku 1725 s přístroji obřích rozměrů.

altPotom v Agře jsme viděli překrásný Tádž Mahal, nejslavnější indickou stavbu postavenou císařem pro manželku  Mumtaz Mahal ve smogovém oparu a později velmi krásné Khadžuráho v Orčha z 10.-11.století, tedy ve Skrytém městě.

V Bhopálu a v Sánčí jsme si prohlédli sakrární památku  Velkou stúpu ze 3. století př. Kr. , jednu z nejstarších sakrálních staveb , mající polokulovitý tvar a reliéfně zdobené kamenné brány - tórany a také Bhimbetku , prehistorickou jeskyni s 12 tisíc let starými skalními malbami.

V Aurangabádu mauzoleum Bibi-ka-Maqbara, což je pozdní replika Tadž Mahálu, tzv. Tádž Mahál chudého muže, dále Ellóru, vrchol skalní architektury s Kailásántovým šivaistickým chrámem.

altV Bombaji opět Bránu Indie, slavný hotel Taj Mahal, sloní ostrov Elefantina s jeskynními  chrámy z let 450-750. Jedinečné je nádraží Victora Terminus, které patří mezi nejkrásnější světová nádraží, a  také kolonádu Marine Drive.

Autor: Alena Wišová, zaměstnankyně Evropsko-ruské banky, a.s., www.erbank.cz

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: