Globální krize tvrdě postihuje nejdůležitější průmysl Itálie – cestovní ruch

Tisk Email

V roce 2008 propadl cestovní ruch v Itálii o 25 procent a předpovědi na rok 2009 jsou ještě horší. Tento propad postihuje nejen cestovní ruch, ale mnoho dalších průmyslových odvětví.

Cestovní ruch je s 10 procentním podílem na tvorbě HDP nejdůležitějším průmyslem v Itálii. Kromě turistů z Evropy, Ruska a Japonska je největší propad u turistů ze Spojených států. Jejich počet se za prvních devět měsíců roku 2008 snížil na 1,75 milionu z 2,5 milionu za stejné období roku 2006 a počty se i nadále rychle snižují.

Turisté ze Spojených států jsou přitom hlavním zdrojem pro taková města jako je Řím, Florencie, Benátky nebo Milán. V Benátkách byl nejhorším měsícem loňský prosinec, kdy dokonce American Express uzavřel svoji pobočku. Americké turisty mají v Itálii v oblibě, neboť částky, které na svých dovolených utrácí, převyšují celkový průměr.

V souvislosti se zhoršující se situací v cestovním ruchu přišlo v Itálii o místo během poslední doby téměř 150 tisíc lidí závislých na cestovním ruchu. A podle některých předních italských odborníků na cestovní ruch není toto číslo konečné. Odliv turistů způsobuje totiž nemalé obtíže všem navazujícím odvětvím, ať už to jsou například obchody s koženými výrobky nebo obchody zaměřené na módní zboží.

A pokud se chystáte do Itálie, možná vás potěší snižování cen luxusních hotelů, které byly dosud dostupné pouze pro holywoodské hvězdy. Neočekávejte však stejný servis. V rámic snižování cen se totiž také mění servis, a tak čokoláda na nočním stolku vedle postele se tak pomalu, ale jistě stává dávnou minulostí.
Zdroj : National Public Radio

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: