Francie - povinný alkotester!

Tisk Email

Upozornění pro turisty cestující autem: Dne 1. července 2012 vstupuje ve Francii v platnost dekret č. 2012-284 z 28.února 2012, kterým se mění francouzský silniční zákoník. Dekret zavádí povinnost pro řidiče motorových vozidel mít ve voze k dispozici alkotester. Na žádost kontrolních orgánů ve Francii budou řidiči povinni předložit nepoužitý alkotester s neprošlou lhůtou k použití (spolu s řidičským průkazem a dalšími doklady k vozu).

Povinnost se vztahuje na všechny řidiče motorových vozidel, s výjimkou řidičů mopedů a řidičů těch motorových vozidel, do nichž je již výrobcem nebo autorizovaným servisem zabudován elektronický alkotester zamezující rozjezdu vozidla v případě pozitivního výsledku dechové zkoušky. Alkotester musí vyhovovat francouzským normám NFX 20702 (chemický) a NFX 20204 (elektronický). Alkotestery požadované kvality by měly být k prodeji ve Francii u všech čerpacích stanic, ale také v samoobsluhách, v lékárnách.

Jak je uvedeno výše, uvedený dekret vstoupí v platnost 1. července 2012; neplnění povinnosti mít ve vozidle alkotester bude však sankcionováno (pokutou ve výši 11,- Eur) až od 1. listopadu 2012 (s ohledem na odloženou platnost příslušných ustanovení dekretu).

Z praktických důvodů se doporučuje mít ve voze dva alkotestery.

Uvedená povinnost má být aplikována i na řidiče motorových vozidel registrovaných v jiných státech, jak na výslovný dotaz sdělil odpovědný pracovník francouzského ministerstva dopravy.

Zdroj: MZV

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: