FIDŽI: Bezpečnostní situace - doporučení cestovatelům

Tisk Email
V prosinci r. 2006 došlo na Fidži již ke čtvrtému vojenskému převratu za posledních 20 let. Vlády se chopil admirál Frank Bainimarama, jehož prozatimní vládu fidžijský Odvolací soud v dubnu 2009 prohlásil za neplatnou a vyzval k nápravě situace a vytvoření nové legitimní vlády.

Významné porušování lidských práv ani zhoršení bezpečnostní situace z hlediska cizinců cestujících na Fidži za turistikou nejsou prozatím hlášena. Přesto občanům ČR doporučujeme bedlivě sledovat vývoj situace, dbát zvýšené opatrnosti a vyhnout se jak účasti na politických demonstracích, tak veřejné diskusi na vnitropolitická témata.
Pro víc informací doporučujeme pravidelně sledovat webové stránky britského vysokého komisaře na Fidži, a to zejména část věnující se doporučením pro cestovatele.

Pokud cestujete s cestovní kanceláří, pak nemáte důvod k obavám. Všechny členské cestovní kanceláře, které organizují zájezdy na Fidži situaci neustále monitorují, aby nemohlo dojít k žádnému ohrožení turistů. Zdroj MZV ČR + ACK ČR

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: