Epidemie horečky dengue v severních provinciích Argentiny

Tisk Email
Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje české občany cestující do Argentiny na epidemii horečky dengue v argentinských provinciích Chaco, které je nejvíce postiženo, Misiones, Salta, Jujuy, Formosa a Catamarca. Řada případů byla zaznamenána také v provincii a hl. městě Buenos Aires, avšak týkaly se výlučně osob nakažených v Bolívii nebo na severu Argentiny.

Horečka dengue je virové onemocnění, které přenáší komáři druhu Aedes aegypti a Aedes albopictus. Nelze se proti němu očkovat, hlavním preventivním opatřením je ochrana proti komářímu bodnutí. Inkubační doba je 5-7 dnů. Příznaky onemocnění jsou podobné chřipce včetně vysokých horeček, bolestí v krku, za očima, celkové únavy, někdy zvracení; v pokročilé fázi se může vyskytnout krvácení dásní, nosní sliznice, drobné krvácení, resp červené skvrny na pokožce, omdlévání a ztráta vědomí. Prevence spočívá ve vhodném oblečení (kalhoty s dlouhými nohavicemi, trička s dlouhými rukávy), používání repelentů, moskytiér na spaní apod. V případě zhoršení zdravotního stavu se doporučuje ihned vyhledat lékařskou pomoc. Více informací lze stáhnout (formát .pdf) ze stránek Hygienické stanice hl. m. Prahy.
Zdroj : MZV ČR

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: