Egypt Vám otevírá svou náruč!

Tisk Email

Pyramidy, životadárná řeka Nil, krásy Rudého moře a lákavá historie faraonů – Egypt Vám otevírá svou náruč!

Pokud se chcete přenést o několik tisíciletí do minulosti, rádi si užíváte luxusní ubytování a kvalitní služby s tím spojené, láká Vás jeden z nejpestřejších podmořských životů, a to vše za více než příznivé ceny, pak Egypt je právě to, co hledáte!

Země zahalená tajemstvím a mystikou. Země různorodosti, pouští, rozpáleného písku. A také země, jíž zašlá sláva faraónů a zachovalých pyramid našla zalíbení u pravidelných cestovatelů, badatelů i klidných rodin pro prožití svého kousku ráje na zeměkouli. Egypt, ležící na pomezí Afriky a Asie, je pro svou jedinečnost častým cílem napříč všech věkových kategorií, a tím se řadí k nejvyhledávanějším státům na světě i díky celoročnímu teplému počasí.

Výraznou část Egypta zaujímají pouštní a polopouštní oblasti, především Arabská poušť a Libyjská na africké straně a částečně i poloostrov Sinaj, patřící již k asijské části.

Nejznámějším a jedním z nejoblíbenějších přímořských letovisek se stala Hurghada

Původní vesnice rybářského charakteru se postupně rozvíjela v turistické letovisko s mezinárodní (celosvětovou) klientelou zpočátku 80. let. Nacházejí se zde základní tři části: staré centrum Dahar, nové centrum Sakkala a nejnovější centrum Resorts Street.

Hurghada láká návštěvníky nejen dobrým výchozím bodem pro výlety do Káhiry a Luxoru, kde se nacházejí četné staroegyptské památky, ale je to i místo s písčitými plážemi s blízkostí atraktivních korálových útesů lákajících ke šnorchlování a potápění. Nejznámější egyptskou památkou je pyramidové pole, kde se nachází 3 největší a nejznámější pyramidy v Gíze (Cheopsova, Chefrenova, Mikerinova), Údolí Králů a Královen, chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký chrám a Luxorský chrám. Kromě historie nabízí Hurghada výlety i na blízké ostrůvky (především ostrov Giftun) za neopakovatelným podmořským a korálovým světem těch nejkrásnějších barevných kombinací s velkou pravděpodobností vidět delfíny na otevřeném moři vyskakujících kolem plujících lodí.

Hurghada nabízí celoročně slunce, písečné pláže s kulisou pouštních hor a místa vhodná pro surfování a šnorchlování.

Ráj nejen pro potápěče – Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je letovisko, které leží na jižním cípu Sinajského poloostrova. Slibuje jednu z nejlepších potápěčských lokalit na světě a neméně je tomu tak i pro milovníky golfu.

Tato opět malá rybářská vesnička se během několika posledních let rozrostla na světově uznávané a moderní přímořské letovisko. Množství turistů je sem každoročně nalákáno nejen luxusními hotelovými komplexy, kasiny, diskotékami, kavárnami a množstvím obchodů s typickými egyptskými produkty, které jsou velice oblíbené zejména jako suvenýry z cest. Drsná krása okolní krajiny v kontrastu s romantickými zátokami a bohatou podmořskou faunou a flórou je zaslíbením pro prožití té nejlepší dovolené. Několik desítek metrů od břehu Sharm El Sheikhu, až do vzdálenosti 80 km Arabského zálivu se rozprostírá nádherný a chráněný korálový útes, který poskytuje přírodní rezervaci bezpočetnému množství různobarevných živočichů uspokojujících i ty nejnáročnější potápěče a příznivce šnorchlování.

Toto letovisko je rozdělováno na dvě samostatné části – město s přístavem na jihu a luxusní turistické středisko Naama Bay vzdálené cca 7 kilometrů na sever, které se může pyšnit několika krásnými plážemi a hotely s vysokým standardem služeb i pro ty nejnáročnější klienty.

Zdroj: SHENKO´S

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: