Eden 2008/2009

Tisk Email

Historicky prvním nositelem titulu EDEN (European Destination of ExcelleNce) pro Českou republiku se stalo České Švýcarsko. Podle verdiktu odborné poroty právě tato destinace nejlépe dokáže rozvíjet cestovní ruch v podmínkách chráněné přírodní oblasti.

Soutěž EDEN vyhlašuje od roku 2006 Evropská komise v rámci projektu zaměřeného na rozvoj trvale udržitelného cestovního ruchu. Letos dostali soutěžící za úkol připravit takový turistický produkt, který akcentuje zvláštnost chráněného území a přináší rozvoj celé společnosti v souladu s principy udržitelného rozvoje. 

Do soutěže o marketingovou značku EDEN se přihlásilo 21 destinací, ve finále se kromě Českého Švýcarska rozhodovalo mezi turistickou oblastí Králický Sněžník - Śnieżnik a Orlickými horami - Podorlickem. Výsledky oznámil na slavnostní ceremonii v Brně ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Zdroj: CzechTourism

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: