Dovolená v Řecku bez obav

Tisk Email

Asociace cestovních kanceláří ujišťuje veřejnost, že se nemusí obávat kupovat si dovolenou v Řecku, které se díky svým krásám i milému přístupu k hostům stalo jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou. Současné nepokoje a problémy se týkají vesměs hlavního města Athény a jeho okolí, zatímco většina cílových míst dovolených se nachází na vzdálených místech, převážně na ostrovech, kde panují zcela jiné poměry, priority a nálady.
V přímořských letoviscích, ani po trase cesty autobusů či transferů z letiště nejsou zaznamenávány žádné komplikace. Život v letoviscích běží zcela normálně, místní partnerské cestovní kanceláře, majitelé ubytovacích kapacit a poskytovatelé služeb se normálně připravují na začátek letní turistické sezóny, tím spíše, že cestovní ruch je zejména v přímořských oblastech rozhodujícím zdrojem obživy.

Obyvatelé a podnikatelé v turistických místech mají eminentní zájem na tom, aby turisté přijeli a aby se jim dostalo co nejlepších služeb, aby byli spokojeni. Jsou připraveni pro to udělat vše.

ACK ČR a její členské cestovní kanceláře budou pečlivě monitorovat situaci a v případě potřeby přijmou taková opatření, která zajistí klientům bezpečnou a spokojenou dovolenou. Cestovní kanceláře jsou v neustálém kontaktu se svými místními partnery a jsou proto schopny bez prodlení reagovat, a kdyby přesevše nastala nutnost, zájezd přesměrovat. Cestovní kanceláře si jsou plně vědomy své odpovědnosti vůči svým klientům, což konec konců prokázaly například nedávno v případě zrušení letů z důvodu oblaku sopečného popela.

Klienti cestovních kanceláří mají oproti privátně cestujícím tu výhodu, že cestovní kanceláře se o své klienty vždy postarají a zajistí jim bezpečnou dovolenou. Dokonce i v případě, že by se situace vyhrotila a zájezdy nebylo možno uskutečnit, což vůbec není pravděpodobné, cestovní kanceláře zajistí buď náhradní zájezd, nebo vrátí klientům plnou cenu.

 

V současné době není žádný důvod znepokojovat se nebo váhat s koupí dovolené v této nádherné zemi.  ACK má signály, že  turisté z jiných zemí, jako je např. Německo, kupují zájezdy do Řecka v obvyklém měřítku, proto by nebylo rozumné spoléhat na poslední chvíli, kdy už by byl výběr dost omezen.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: