Chřipka A (H1N1) - Doporučení MZČR pro cestovatele

Tisk Email

Ministerstvo zdravotnictví vydalo doporučení pro cestovatele, ve kterém informuje o snížení rizika přenosu chřipky A (H1N1), která se přenáší z člověka na člověka kašláním, kýcháním nebo přímým či nepřímým kontaktem s dýchacími sekrety z nakažených osob.

Především bychom se měli vyhnout kontaktu s nakaženými osobami, což poznáme podle následujících příznaků: horečka, kašel, bolest v krku, rýma, bolest těla, třesavka a únava. Někteří lidé v souvislosti s touto infekcí trpí průjmy a zvrací.

Dále je samozřejmě nutné si důsledně mýt nebo dezinfikovat ruce mýdlem a vodou, a to zvláště po kašlání a kýchnutí, vždy alespoň dvacet sekund. Alkoholové čističe jsou velmi účinné v redukci množství virů. Roztoky a gely jsou účinnější než kapesníčky napuštěné alkoholem.Viry se často přenáší, když se dotkneme kontaminovaného předmětu a následně se dotkneme očí, nosu nebo pusy.

A co dělat v případě, že jsme již nemocní?
Hlavně zůstat doma nebo na hotelovém pokoji, pokud nepotřebujeme vyhledat lékařskou pomoc! Především děti s horečkou nebo chřipkou by měly určitě urychleně vyhledat lékařské ošetření. Také je nutné dodat, že osoby očkované proti sezónní chřipce nejsou chráněny proti chřipce A (H1N1)!

Pokud se během sedmi dnů po vašem návratu z cest objeví horečka (38°C nebo více) a chřipkové příznaky, měli byste okamžitě kontaktovat lékaře a informovat ho o tom, že jste nedávno přicestovali.

Více informací o chřipce A (H1N1) naleznete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví a Státního zdravotního ústavu.

Zdroj: MZV a ACK ČR

.

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: