Česká pošta turistům – nikdy nebylo zasílání pohledů tak jednoduché

Tisk Email

Česká pošta přišla s geniálním nápadem, jak zjednodušit turistům výběr správné poštovní známky. Místo ceny jsou na známce písmenka.

Známky označené písmenkem A platí v tuzemsku, známky označené písmenkem E v Evropě a písmenko Z označuje mimoervropské země. Výhodou písmenkových známek je to, že mají časově neomezenou platnost a tak není třeba se obávat změny poštovného nebo přechodu na evropskou měnu.

Pro zahraniční návštěvníky České republiky vydala Česká pošta sešítkové známky s motivy díla Alfonse Muchy. Každý sešitek obsahuje 6 známek, které jsou určeny pro zasílání zásilek do zahraničí. Známkové sešitky lze zakoupit na poštách a ve vybraných hotelech. Edice známek bude doplněna o pohlednice s motivy děl Alfonse Muchy.

Muchovy známky jsou i pro filatelisty. V roce 1918 byl právě Alfons Mucha tvůrcem vůbec první známky samostatné Československé republiky! V r. 2010 u příležitosti 150. výročí narození A. Muchy se tak jistým způsobem uzavírá kruh. Tento umělec světového věhlasu je opět u toho, když se uvádí absolutní novinka v dějinách českého poštovnictví: písmenové známky s tarify „E“ a „Z“.¨

Pro děti vydala Česká pošta sešitek Čtyřlístek, který je označen písmenem A a je určen pro zásilky v tuzemsku. Sešitek obsahuje 10 známek s Fifinkou, později přibude i postavička Myšpulína, Bobíka a Pindi. Educe známek bude doplněna o pohlednice s motivy Čtyřlístku s předtištěnou známkou.

Všechny známky jsou samolepící a jsou umístěny v jednom obalu, který
je chrání před poškozením.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: