BRAZÍLIE: postih pašeráků drog

Tisk Email

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje občany České republiky na nebezpečí organizovaného získávání, resp. verbování osob pro pašování drog z Brazílie do Evropy.

V poslední době byl zaznamenán nárůst případů, kdy byli čeští občané zadrženi brazilskou policií při pokusech o převoz drog do Evropy. V těchto případech se trestní sazba pohybuje obvykle mezi 4 a 8 lety odnětí svobody. Trest se vykonává v brazilských věznicích, jejichž podmínky se výrazně liší od evropských standardů.

Narkomafie operující v Evropě se stále více zaměřují na mladé lidi z bývalého východního bloku, kteří jsou ochotni podstupovat toto vysoké riziko. Překupníci drog zpravidla kontaktují osoby, které mají finanční potíže nebo jsou bez zaměstnání. Často se vyskytuje forma pašování kokainu ve speciálně upravených kapslích v žaludku. Případné prasknutí takové kapsle v žaludku způsobuje rychlou smrt, kterou nedokáže odvrátit ani okamžitá lékařská pomoc.

V této souvislosti Ministerstvo zahraničních věcí ČR rovněž vyzývá, aby občané nereagovali na žádosti neznámých osob o doručení zavazadel či jiných zásilek při cestách z Latinské Ameriky do Evropy.Zdroj: MZV

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: