Zástupci Asociace průvodců a Sdružení průvodců iniciovali tiskovou konferenci

Tisk Email

Dne 6. května t.r. se uskutečnila tisková konference, kterou iniciovali zástupci Asociace průvodců a Sdružení průvodců.

Vzhledem k tomu, že na průvodce jsou kladeny stále vyšší nároky a dubnový průzkum společnosti INCOMA Gfk jasně ukázal, že za nejdůležitější považují zahraniční návštěvníci u průvodců právě  schopnost poskytovat aktuální a objektivní informace, znalost cizího jazyka, dějin a kultury. Podle poloviny dotázaných by měl průvodce také umět pomoci v krizových situacích – poskytnout první pomoc a domluvit se s lékařem i policií.

“Průvodcovské služby jsou nedílnou součástí služeb cestovního ruchu a čerpá je mnoho turistů. Asociace cestovních kanceláří, která sdružuje velké i malé cestovní kanceláře, které jsou významným objednavatelem služeb průvodců,  podporuje převedení průvodcovských služeb do živností vázaných“  uvedla Jolana Myslivcová, členka představenstva ACK.Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: