Sekce památek a významných turistických cílů ACK ČR: dům U Zlatého prstenu zahalen do období Karla IV.

Tisk Email

Sekce památek a významných turistických cílů ACK ČR pod vedením své předsedkyně, Jolany Kopřiva Myslivcové, navštívila 21. března 2017 dům U Zlatého prstenu spadajícího do správy Muzea hlavního města Prahy.

Fotka uživatele ACK ČR.Novou expozicí zaměřující se na Prahu Karla IV. – Velkolepé staveniště Evropy provedli ti nejpovolanější, spoluautoři expozice, archeolog Petr Starec a historik Matěj Pospíšil. Všichni tak obdivovali nejen kouzlo renovované středověké budovy, která dnešní základní dispoziční podobu získala v druhé polovině 15. století, ale také expozici zaměřující se na období Karla IV. – velkolepé staveniště Evropy, která byla zahájena v rámci loňských oslav sedmistého výročí narození Karla IV.

Výstava přináší řadu ojedinělých interaktivních a audiovizuálních prvků, které přenáší návštěvníka 21. století do období 14. století a poutavě ukazují urbanismus pražského území s vlivem panovníka Karla IV. Součástí jsou také originální sochy ze 14. století, které byly objeveny až v 80. letech minulého století, či unikátní 3D modely jednotlivých pražských budov. Tyto přesné zmenšeniny pocházejí často ze spolupráce s ČVUT Praha a znázorňují například i dnes již neexistující budovy areálu Pražského hradu. Nelze opominout ani videomapping na odlitek středověké Prahy, který zobrazuje vznik a fungování ambiciózního plánu pro Nové Město pražské.

Objekt, který stojí jistě již nyní za návštěvu, Fotka uživatele ACK ČR.láká i na plánované rozšíření prostor i expozice všechny návštěvníky. Autoři expozice ukázali, že i takové téma lze podat pravdivě a současně lákavě.

Kontakt: Týnská 630/6, 110 00 Praha 1, Staré Město. Otevřeno denně od 9 do 20 hod. http://www.muzeumprahy.cz/dum-u-zlateho-prstenu/

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: