Pařížská muzea opět otevřena

Tisk Email

Dnes ve 13 hodin došlo v Paříži k otevření muzeí, galerií a dalších turistických cílů, které byly uzavřeny po teroristických útocích. Později odpoledne bude otevřena také Eiffelova věž. Běžný život se pomalu vrací k normálu. Podle informací francouzské ministryně kultury Fleur Pellerin bude u všech turistických cílů zvýšena ostraha.

Letiště jsou provozu, funguje také železniční spojení. Pro cesty do Francie i nadále platí možnost neomezeného cestování českých občanů s platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. Je však potřeba se připravit na zvýšená bezpečnostní opatření, která mohou zdržet dopravu.

Občané ČR, kteří potřebují pomoc v souvislosti s teroristickými útoky v Paříži, mohou kontaktovat diplomatickou pohotovostní službu Velvyslanectví ČR v Paříži (+33 607 764 394) nebo ministerstva (+420 224 181 111).

Občanům ČR, kteří se v Paříži nacházejí, je doporučeno dbát maximální opatrnosti, vyhýbat se jakýmkoliv místům s větší koncentrací osob a důsledně se řídit všemi pokyny bezpečnostních orgánů. Před cestou je vhodné se registrovat do systému DROZD.

Zdroj: ACK ČR, MZV

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: