Asociace představuje Botanickou zahradu v Tróji

Tisk Email

 

Do činnosti sekce byli dosud pozváni tito přidružení členové Asociace cestovních kanceláří: Botanická zahrada Liberec, České muzeum stříbra v Kutné Hoře, Muzeum hlavního města Prahy, Muzeum Kampa – nadace Jana a Medy Mládkových, Regionální muzeum K.A. Polánka v Žatci, Pražská informační služba a Ruční papírna velké Losiny, Botanická zahrada v Praze, Národní kulturní památka Vyšehrad, Čokoládový dům, Poštovní muzeum, Římskokatolická farnost Kutná Hora,  Hornické muzeum v Příbrami.

V dubnu se k nám přidali pracovníci Galerie středočeského kraje, Loreta Praha, Plzeňský Prazdroj a zámek Jemniště.

O projekt a činnost sekce Památek a významných turistických cílů je nebývalý zájem i ze strany cestovních kanceláří a cestovních agentur, které se aktivně seznamují s expozicemi jednotlivých
objektů a průběžně je zařazují do svých nabídek pro tuzemské i zahraniční návštěvníky České republiky.

Pražská botanická zahrada se stala členem Asociace cestovních kanceláří letos v březnu a pro cestovní kanceláře a agentury připravila program pro druhou prezentaci sekce památek.

Návštěva Botanické zahrady v Tróji, která byla veřejnosti zpřístupněna v roce 1992, je v průběhu celého roku  velkolepým zážitkem pro tuzemské i zahraniční návštěvníky. Botanická zahrada je vhodným turistickým cílem jak pro individuální turisty, tak i pro skupinovou turistiku z celého světa.
Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci – pro ně je připraveno mnoho překvapení, například pracovní dílny, které děti vedou k poznávání přírody i k rozšiřování manuální zručnosti a tvořivosti.

V zahradě si návštěvníci mohou prohlédnout parkově upravené plochy s výstavnou kolekcí okrasných zahradních rostlin, jako např. kosatců, denivek, letniček, zahradních trvalek a skalniček.

Expozice „Tropickou přírodou kolem světa“ je umístěna v unikátním skleníku Fata Morgana, který je mimořádný jak svým tvarem (ležaté protáhlé písmeno S), tak i umístěním ve svahu nad Vltavou.

Vzhledem k tomu, že prohlídka Botanické zahrady do jisté míry patří mezi odborné programy cestovního ruchu, oceňují cestovní kanceláře nabídku kvalifikovaných průvodců Botanickou zahradou v češtině i angličtině.  Pro odborný výklad v dalších jazycích nabízí zahrada elektronického průvodce v němčině, ruštině, španělštině a francouzštině.

Návštěva botanické zahrady je vhodná i pro handicapované klienty nebo rodiče s kočárky.
Skleník Fata Morgana je plně bezbariérový, ve venkovní části expozice je bezbariérový hlavní okruh, přístup k pokladnám i WC. Unikátním projektem Botanické zahrady je zpřístupnění poznání živé přírody, domácí květeny i exotických rostlin také zrakově postiženým návštěvníkům. Výstavy jsou zaměřeny na vnímání všemi smysly a odborní průvodci Botanické zahrady jsou speciálně proškoleni k provádění nevidomých návštěvníků jak po venkovních expozicích, tak i po skleníku Fata Morgana.

Krásným zážitkem je i návštěva památkově chráněné  vinice sv. Kláry, která připomíná dávnou slávu pražského vinařství.  Zážitek z prohlídky naučné stezky umocní ochutnávka vína, kdy díky jižnímu svahu a bohatému oslunění dozrávají hrozny na zdejší vinici do výborné kvality. V současné době jsou k dostání vína odrůd Ryzlink rýnský, Müller -Thurgau, Sauvignon, Modrý Portugal, Rulandské šedé a Rulandské modré. Specialitou je každoroční cuvée s názvem Bílé z Botanické, které je tvořeno každý rok z jiného poměru odrůd.

Romantické prostředí Botanické zahrady je vhodné i pro pořádání svatebních obřadů. Klienti si mohou vybrat  mezi historickou Kaplí Sv. Kláry, terasou viničního domku s překrásným výhledem na Prahu, zeleným trávníkem nebo romantickým zákoutím. Nezapomenutelný je i sňatek u vodopádu v tropickém skleníku Fata Morgana.

Pražská  Botanická zahrada je situována vysoko nad Prahou. Návštěvníkům nabízí klid, pohodu, unikátní přírodní scenérie i jedny z nejkrásnějších výhledů na Prahu. 
Cestovním kancelářím zahrada nabízí možnost využít  památkově chráněnou vinici s kaplí Sv. Kláry a viničním domkem ze 17. století k pronájmu na slavnostní akce, rauty, svatební obřady, filmování i fotografování. Zdroj: ACK ČR

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: