Vznik a rozpínavost říše Hohenzollernů

Tisk Email

Přednáška Vznik a rozpínavost říše Hohenzollernů aneb Kterak rod norimberských purkrabí k titulu kurfiřta - markraběte braniborského, krále Prusů a nakonec německého císaře přišel se koná dne 18. března 2014 (úterý) od 17:00 do 20:00 hodin na adrese: TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2.

Hohenzollernové jsou dynastií, která je známá již od 11. století. Tato německá dynastie švábského původu získala během let vládu nad rozsáhlým územím. Zmínit můžeme například Německo, Prusko nebo dokonce Rumunsko. Jedním z nejznámějších členů tohoto rodu byl Vilém II., poslední německý císař.

Pojďte s námi sledovat světlé i tmavé stránky historie tohoto význačného šlechtického rodu!

Často slýcháme o dějinných souvislostech německých dějin ve vztahu ke Slezsku a Prusku, zemí, které se dnes nacházejí v Polsku. Jak došlo k tomu, že množí rodiče současných německých turistů se narodili ve Vratislavi - Breslau nebo v Gdaňsku - Danzing? Povíme si o prodeji Branibor r. 1415, o jejich rozpínavosti během třicetileté války, o sňatcích a úloze řádů německých rytířů pro vytvoření velké říše, která se pak stala vůdčí silou při sjednocení Německa 1871 i přípravě 1. světové války. Odkud Hohenzollernové pocházeli a kde skončili? Jaké dílo či zkázu po sobě zanechali?

Přednáší: PhDr. Lenka Mandová

Cena přednášky: 300 Kč

Více informací zde:

http://www.tyrkys.cz/akce/vznik-a-rozpinavost-rise-hohenzollernu-hohe1-2014.html

TYRKYS, škola cestovního ruchu, s.r.o.

Na Moráni 5, 128 00 Praha 2

Kontakt: 224 916 485, kurzy@tyrkys.cz

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

Hlavní mediální partneři: