Egon Ervín Kisch

Tisk Email

Přednáška je zaměřena na hlubší seznámení s  osobností reportéra a jeho zahraniční cesty po Evropě, Asii a Africe a dlouhý exil v Mexiku.

Seminář Egon Ervín Kisch se koná dne 10. února  2014 (pondělí) od 17:00 hodin do 20:00 hodin na adrese: TYRKYS, Na Moráni 5, 128 00 Praha 2.

Obsah semináře:

Všichni známe rodný dům zuřivého reportéra E. E. Kische U dvou zlatých medvědů na Starém Městě, kde vzpomínáme na jeho rodiče a bratry. Všichni jsme slyšeli a četli jeho reportáže z pražského podsvětí, hospůdek a kabaretů. Známe však jeho cesty do Berlína, kam potom psal osobní dopisy Hitlerovi, známe jeho lásku k Francii, pročetli jsme jeho reportáže ze Sovětského svazu a Číny? Jak to vlastně bylo s jeho účastí na kongresu proti válce v Austrálii, k de za možností psát se skrývá příběh se zlomenou nohou?

Vždy nás lákalo Mexiko svou dávnou minulostí, které Kisch se svou zuřivou dychtivostí poznával nejen z historického, ale i geologického, gastronomického či heraldického pohledu. Zemřel Kisch včas? Jak by se v Praze uzavřel život tohoto velmi vzdělaného spisovatele levicového zaměření?

Přednáška je doplněna obrazovou dokumentací.

Přednáška je určena průvodcům, průvodcům Prahou, pracovníkům cestovních kanceláří, studentům, pedagogům a zájemcům o historii.

Cena: 300 Kč za osobu

Více informací ZDE.

TYRKYS, škola kultury podnikání v cestovním ruchu, s.r.o.

Na Moráni 5, 128 00 Praha 2

Kontakt: 224 916 485, kurzy@tyrkys.cz

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři