Ministerstvo Financí ČR připravuje návrh novely „zákona o cenách“

Tisk Email
Představenstvo ACK (konkrétně místopředseda představenstva Ing. Miroslav Res) se snaží svými připomínkami původní představy MF korigovat tak,

aby tato novela nebyla pro cestovní kanceláře znevýhodňující.

Původní představa MF vycházela z předpokladu, že cestovní kanceláře budou muset po nabytí účinnosti této novely uvádět ceny zájezdů vždy komplexně jen jednou částkou (tedy jednou částkou včetně letištních tax/poplatků a palivových příplatků).

Takové nařízení by bylo vůči cestovním kancelářím značně nespravedlivé, neboť žádný zákon nenutí letecké společnosti (dodavatele cestovních kanceláří), aby poskytovali cestovním kancelářím ceny letenek včetně letištních tax/poplatků a palivových příplatků .

Díky jednáním, které proběhli na MF za účasti ACK se v tuto chvíli jeví možný kompromis.

 

Tedy cestovní kanceláře by nemuseli uvádět ceny zájezdů v jedné částce, ale zákon by ukládal CK povinnost informovat zákazníka "v každém okamžiku o všech složkách ceny zájezdu " tj. povinnost CK uvádět ve všech nabídkách základní cenu + všechny příplatky a poplatky.

 

Stejně tak se snaží ACK vyjednat kompromis v tom smyslu, že by byla účinnost zákona až od září 2009 (a ne od ledna 2009, jak MF původně navrhovalo).

To by umožnilo, přizpůsobit požadavkům nové legislativy obsah katalogů cestovních kanceláří.

Zdeněk Kříž, předseda touroperátorské sekce, dne 19.6. 2008 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři