Prezentace zámku Jemniště - zasazení stromu asociace

Tisk Email

Asociace cestovních kanceláří České Republiky - sekce Památek a významných turistických cílů – prezentace zámku Jemniště (okres Benešov)

„Postav dům, zasaď strom a zploď syna“, zní starý recept na plodný život.

Asociace cestovních kanceláří České republiky to vzala maličko na přeskáčku. Střechu pro poctivé podnikatele z oboru postavila svým vznikem už před 20 lety. Letos na jaře se zrodilo nejmladší, již sedmé dítko v podobě sekce památek a významných turistických cílů, která se má tak čile k světu, že zorganizovala již několik setkání ve význačných objektech turistického zájmu.

Včetně toho dnešního (9.9.2010), kdy se naplňuje i prostřední ingredience receptu – ACK sází i vlastní strom ACK v krásném areálu zámku Jemniště.

Společně s majitelem objektu panem Jiřím Sternbergem jsme vybrali vrbu - stromek, který rychle roste a bude skýtat přívětivý stín a místo k relaxaci.

Věřme, že stejně rychle poroste i spolupráce historických objektů s organizátory turistických akcí a jejich společným úsilím se místními krásami bude kochat řada zahraničních i domácích turistů, především ti s velkým T, kteří mají zájem o kvalitu a neopájejí se jen levnou zábavou a pivem.

Bohatá nabídka programu je pro dospělé z tuzemska i zahraničí a také pro děti.

Zámek Jemniště se nachází v okrese Benešov u Prahy. Současným majitelem zámku je Jiří Sternberg, který se svou rodinou obývá levé křídlo objektu.

Na Jemništi můžeme využít klasickou prohlídku expozice, která se sestává z 9 sálů a salonků a unikátní barokní kaple sv. Josefa. Základní prohlídka trvá cca 50 minut a zajímavostí je to, že prohlídku lze objednat i v zimním období.

Pro náročné klienty nabízí zámek například romantickou prohlídku pro dva se sklenkou sektu a velmi oblíbená je prohlídka s průvodci v dobových kostýmech.

V okolí zámku se nachází rozlehlý areál zámeckého parku, kde se při cca hodinové prohlídce dozvíme informace o historii zámeckého parku, seznámíme se se starými vzácnými dřevinami, keři i rostlinami.

Bohatý program je na zámku připraven i pro děti. Unikátní jsou prohlídky zámku pro mateřské školky, kdy si děti připadají jako v pohádce a poutavým výkladem je provází průvodkyně v historickém kostýmu. Pak děti překvapí zámecký zvěřinec - medvídci mývalové, lamy,papoušci kakadu, klokani, kozy, oslík, okrasná drůbež a pávi.

Každý pátek v létě hraje divadélko pro nejmenší a na zámku se pořádají i různé oslavy pro děti – např. family day, oslavy narozenin...

Pro školáky nabízí Jemniště „školu – lekce pravidel stolování“, je to takový malý slovníček základních pojmů a dovedností, které ukáží cestu, jak se stát rozkošnou dámou a okouzlujícím gentlemanem. V krásných interiérech zámku se během tříchodového menu prakticky ukazuje, jak vystupovat v restauraci od příchodu přes usazování ke stolu, objednávání, používání příborů, společenskou konverzaci až po placení a odchod.

Zásnuby nebo svatba na zámku Jemniště jsou nezapomenutelným zážitkem při vstupu do společného života. Paní Petra Sternbergová vydala nádhernou knihu o svatbách, tzv. Svatbář, kde krásně dokumentuje jednotlivé gastronomické dekorace, program, připravené interiéry zámku a navíc slovem provází celé svatební přípravy. Na Jemništi je možné uspořádat církevní a civilní sňatek. Obřad se může uskutečnit v zahradách, zámeckých prostorách i v kapli sv. Josefa.

Stravování na Jemništi je pravým kulinářským zážitkem. Základem všech jídel jsou pravé domácí suroviny a nabídka jídel je úžasná. Od pohoštění v kavárně až po velké rauty a recepce v zámeckých prostorách. Zajímavostí je možnost uspořádat picknik na dekách a polštářích, v působivých zákoutích zámecké zahrady, pod věkovitými stromy a s dalekými průhledy mezi nimi, pod tiše plujícími oblaky, s očima přimhouřenýma do slunce… V proutěných koších hosté naleznou dle přání sladké, slané, šťávu i šampaňské…Novinkou konce letošní sezóny je pořádání pikniku na pramici na zámeckém rybníčku...

Zámek Jemniště je přístupný celoročně, v zimním období po předchozí objednávce. Jednotlivé prohlídky i programy je třeba objednat předem.

Fotky ke stažení

 

PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová, členka představenstva Asociace cestovních kanceláří České republiky
TYRKYS, škola kultury podnikání v cestovním ruchu,s.r.o
www.tyrkys.cz , tel 602 204 123
jolana.myslivcova@ackcr.cz

Zámek Jemniště www.jemniste.cz  paní Jolana Štefková, telefon 731 903 995 zamek@jemniste.cz

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři