GO a REGIONTOUR 2009 - středoevropské veletrhy cestovního ruchu představí opět nová témata

Tisk Email
Veletrhu REGIONTOUR se opětovně účastní všechny kraje ČR, tuzemské regiony, regiony ze zahraničí, incomingové agentury. Na veletrh GO chystají aktuální nabídky všechny významné tuzemské cestovní kanceláře a agentury, zahraniční turistické centrály, zahraniční touroperátoři, cestovatelé i další významné osobnosti. Všechny tyto skutečnosti vytváří z veletrhů GO a REGIONTOUR obchodní a informační centrum cestovního ruchu ve Střední Evropě.
Pozornost bude věnována novým tématům - kongresovému a incentivnímu turismu, kulturnímu a golfovému turismu.
Nad veletrhy převzali záštitu Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo hospodárstva SR, Asociace krajů ČR, agentura CzechTourism, Asociace cestovních kanceláří ČR, Asociace českých cestovních kanceláří a agentru, Asociace hotelů a restaurací.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
REGIONTOUR - turistické regiony z tuzemska i zahraničí
Veletrh REGIONTOUR tradičně představuje jedinečnou přehlídku trávení dovolené
v regionech ČR. Očekáváme nárůst plochy o 3 %, stejně jako nárůst počtu vystavovatelů. O důležitosti veletrhu pro podporu cestovního ruchu v regionech svědčí i plánovaná účast nových hejtmanů a jednání Rady Asociace krajů ČR první den veletrhu.
Zřetelný je nárůst zahraniční účasti z okolních zemí. Každý pátý vystavovatel je ze zahraničí. Jde především o nárůst plochy a vystavovatelů ze Slovenska a Rakouska. Slovenská oficiální účast patří již několik let mezi nejsilnější zahraniční prezentace. Slovenská agentura cestovního ruchu (SACR) hlásí 100 % nárůst plochy: představí Slovensko jako atraktivní turistickou destinaci. V rámci spolupráce bude součástí veletrhu i Slovenský národní den s řadou témat v rámci odborného doprovodného programu i programů pro širokou veřejnost. Nově se samostatně představí Nitranský a Bratislavský samosprávný kraj, plochu navyšuje Trnavský samosprávný kraj, dále Banská Štiavnica, Komárno a také množství lázeňských měst (Thermal Park Bešeňová, Bardějov, Lúčky, Piešťany, atd.).
Z českých regionů a měst se nově prezentuje město Havířov, Centrum Babylon, Národní vinařské centrum, město Nová Paka, Znojemská Beseda, Destinační společnost Východní Čechy, CK Ingstours, Lázně Hodonín, Nakladatelství JENA, CK Hoška Tour a řada tuzemských hotelů a penzionů. Interaktivní expozici představí Klub českých turistů - soutěže pro návštěvníky se zaměřením na kulturní turistiku - hrady a rozhledny.
Ke zvýrazněným tématům veletrhu patří kulturní turistika, s cílem prezentovat domácí kulturní bohatství České republiky. V návaznosti na posilování domácího cestovního ruchu se zaměří na propagaci hradů, zámků, muzeí, galerií a kulturních památek. V současné době jsou do projektu zařazeny Asociace soukromých hradů a zámků, Technické muzeum Brno, Slovenské národní muzeum, Matúšovo královstvo, Muzeum Rožnov pod Radhoštěm, Slavkovský zámek, Ústav lidové kultury ve Strážnici, Muzeum Vysočiny Třebíč, aj. Vybrané kulturní památky budou prezentovány v rámci expozice Národního památkového ústavu, regionů a krajů. Součástí odborného doprovodné bude konference se zaměřením na využití kulturního dědictví v jednotlivých regionech ČR - vč. pozvání všech kastelánů z celé ČR. Projekt je realizován ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a pod záštitou 1.nám. MK p. Mikeše. Jedna z nejzajímavějších expozic v rámci historie REGIONTOURU bude hrad Karlštejn - největší model v ČR a Střední Evropě, odpovídá věrně svému vzoru, na 100 m2 plochy do výšky 7 m v měřítku 1:25. Na jeho výrobě pracovali 3 modeláři - specialisté 2 roky a cena se vyšplhala vč. osazení do terénu na 3,6 mil. Kč. Vystavuje Park Bohemium z Mariánských Lázních.


Za atraktivní dovolenou na GO
Na veletrhu GO prezentují svoji aktuální nabídku všechny významné tuzemské cestovní kanceláře a agentury. Na letošním ročníku již potvrdily účast cestovní kanceláře Sunny Days, Vítkovice Tours, Firo Tour, Neckermann, Kovotour Plus, Blue Style, ESO Travel či Medina Tours. Opětovně jsou připraveny společné expozice asociací cestovních kanceláří. Nově se na GO 2009 budou prezentovat např. CK Alpina, Jesenia Tour, IDEA Tour, Czech Travel Agency, Lázně Bohdaneč, CK Maxner.

Posílena je i účast ze zahraničí s nárůstem 15 %. Návštěvníci se budou moci seznámit s nabídkou zahraničních centrál - z Egyptu, Chorvatska, Rakouska, Slovenské republiky a nově také Kypru, který zde představí všechny krásy a chutě kyperského ostrova. Největší zastoupení budou mít na veletrhu GO sousední státy. Polsko se bude prezentovat regionem Klodzko, ze Slovenska potvrdil svoji účast např. hotelový řetězec Victoria Group, Kúpele Dudince nebo touroperátor pro Turecko Leo Reality. Rekordní je účast ze sousedního Rakouska, kde vedle Rakouské národní turistické centrály a Letiště Vídeň se představí Hausboot Böckl, specializovaná síť hotelů pro ubytování rodin s dětmi Kinderhotels Europa, Turistické sdružení Werfenweng a Kärntner Nationalpark. Ve větší míře budou zastoupeny maďarské hotely.
Vše o fotografování na cestách se dozvíte na stánku firmy CeWe, provozovatele značky Fotolab a svou nabídku pohodlného cestování nabídne společnost Porsche Brno, která představí nový VW minibus.

MICE Brno - 2. ročník veletrhu kongresové a incentivní turistiky představí aktuální možnosti realizace MICE-akcí v jednotlivých krajích ČR. Specializovaná prezentace proběhne ve dnech 15. - 16. 1. 2009 a vzhledem k B2B charakteru veletrhu se zaměří především na zástupce tuzemských produkčních agentur a zahraniční odborné návštěvníky.
Veletrh se uskuteční v pavilonu G1, kde bude současně probíhat také workshop Meeting Point, tentokrát zaměřený především nákupčí z oblasti kongresového a incentivního ruchu. Veletrhu se nově zúčastní Kongresové centrum Praha, Prague Convention Bureau a Pražská informační služba. Tématem bude právě probíhající předsednictví ČR v EU.
Veletrh doplní odborná konference na téma „Rozvoj kongresové turistiky v regionech ČR" (16.ledna v 11,00 hod - pav G1). Cílem konference je informovat podnikatelskou sféru, regionální agentury, kraje o aktuálních programech připravených pro rozvoj segmentu MICEv ČR. Dále pak o krocích, které je třeba uskutečnit k tomu, aby se jednotlivé regiony ČR staly z hlediska připravenosti vhodnou destinací pro konání kongresů. Na přípravách konference se podílí ag. CzechTourism.

Golf a golfový turismus - NOVĚ (15.-18.1.2009)
Golf je další oblastí, které je v nadcházejícím ročníku věnována zvýšená pozornost. Téma bude představeno ve dvou sekcích: 1. prezentace golfových klubů a hřišť, nabídky zájezdů s golfovou tematikou a služby a 2. přehlídka golfového vybavení (sportovní vybavení, móda, poradenství, atd.) a vybavení golfových hřišť a interiérů. Na pátek 16.ledna připravuje Czech Golf Travel Association seminář na téma "Připravenost České republiky pro příjezdovou golfovou turistiku". Široká veřejnost bude mít možnost si v pavilonu G1 a H vyzkoušet základy golfové hry. Partnerem projektu je Czech Golf Travel Association (CGTA).

Festival GO Kamera (15.-18.1.2009-Kongresové centrum Brno)
12. ročník tohoto návštěvníky oblíbeného festivalu je zaměřen na slavné cestovatelské legendy - hlavním tématem jsou tentokrát osobnosti Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Opět se připravuje řada přednášek a besed s atraktivní cestovatelskou tematikou.

NOVINKA - Elektronická předregistrace odborných návštěvníků
Na veletrzích cestovního ruchu GO a Regiontour 2009 bude poprvé pro odborné návštěvníky připraven systém eletronické předregistrace. Díky tomu budeme schopni poskytnout vystavovatelům dopředu informaci o struktuře návštěvníků, kteří plánují tyto veletrhy navštívit. Návštěvníkům poskytne vyšší komfort při vstupu na výstaviště.
Předregistrace bude spuštěna 1. 12. 2008 na webových stránkách veletrhů. Podrobné informace naleznete na www.bvv.cz/go nebo www.bvv.cz/regiontour.

 

 

 

 

 


Praktické informace pro návštěvníky i vystavovatele:
15. - 16. 1. dny pro odborníky (registrace)
17. - 18. 1. dny pro veřejnost

Obsazené pavilony:
GO - pavilon F
REGIONTOUR - pavilon V
MICE Brno - pavilon G1
Golf - pavilon G1
Meeting Point - pavilon G1

Parkování přímo u pavilonů
Pro větší komfort vystavovatelů a návštěvníků veletrhů je zřízena parkovací plocha u pavilonu F.

Sklad katalogů
V pavilonu F bude u východu na parkoviště vymezen prostor pro skladování a výdej katalogů. Cílem je zajištění hladké a bezproblémové distribuce mezi vystavujícími cestovními kancelářemi a jejich provizními prodejci.

Otevírací doba:
10.00 - 18.00 hod
v neděli jen do 16.00 hod

Vstupné ve dnech pro veřejnost:
Celodenní 80,- Kč
Zlevněné 40,- Kč
Rodinné 140,- Kč
V neděli mají senioři nad 60 let vstup za 10,- Kč

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři