Asociace cestovních kanceláří ČR získala od Prahy 80 miliónů korun na podporu příjezdové turistiky

Tisk Email
Praha přispěje letos na podporu příjezdové turistiky částkou osmdesát milionů korun, na rozdíl od původně plánovaných třiceti milionů. Na valné hromadě Asociace cestovních kanceláří ČR / ACK ČR / to oznámil její předseda Viliam Sivek. Zdůraznil, že představitelé Asociace v tomto rozhodování sehráli zásadní roli, když iniciovali návrh na investici ze zdrojů Magistrátu hlavního města Prahy do propagační kampaně naší metropole ve vybraných světových destinacích a do partnerství s podnikatelskými subjekty českého cestovního ruchu.

Toto odvětví naší ekonomiky prožívá zřejmě nejsložitější dobu ve své poválečné historii. Asociace cestovních kanceláří ČR proto výrazně přispěla k protikrizovým opatřením v cestovním ruchu, která v minulých dnech přijala Rada hlavního města Prahy.

Metropole hodlá vracet do cestovního ruchu polovinu příjmu města z rekreačního poplatku a z poplatku za ubytování. Praha zavede institut „partnerství", v jehož rámci bude partnerským organizacím podnikajícím v cestovním ruchu přispívat na přilákání zahraničních turistů. „To považujeme za výrazný průlom a počátek systematického řešení podpory cestovního ruchu v Praze," říká Viliam Sivek. Dopady krize na hospodaření firem podnikajících v turistickém ruchu je přitom nemalá a pomoc magistrátu je více než vítána.

Letos tak bude investováno celkem padesát milionů korun do reklamní kampaně na propagaci Prahy, spoty poběží například na televizních stanicích CNN Europe, CNN Asia, Euronews, Eurosport a Markíza. Investice podpoří i další regiony České republiky, protože návštěvníci Česka zpravidla nenavštěvují jen hlavní město, které je považováno za vstupní bránu k turistickým cílům v celé zemi.

„Uvítali bychom, kdyby se k aktivitám hlavního města přidaly i další regiony. Vždyť turisté přijíždějící do ČR dokáží vytvořit svými útratami tři procenta hrubého domácího produktu a celkový příjem z cestovního ruchu dosahuje částky téměř 150 miliard korun," dodává Viliam Sivek. Ministr pro místní rozvoj ČR Rostislav Vondruška při té příležitosti zdůraznil, že prioritou jeho vymezeného působení na ministerstvu je přesvědčit ostatní kolegy ve vládě, že cestovní ruch má pro ekonomiku ČR srovnatelný význam jako jiná důležitá průmyslová odvětví.

Předseda ACK ČR V. Sivek na druhou stranu kritizoval přístup některých českých zastupitelských úřadů k vyřizování víz v době, kdy Česko bojuje na světovém trhu o každého turistu. Například postup našeho ukrajinského konzulátu, který zablokoval vydávání akreditací ukrajinským cestovním kancelářím pořádajícím cesty do ČR, vnímá ACK ČR jako krok poškozující ekonomické zájmy České republiky. V důsledku tohoto chování našich zastupitelských orgánů jsou zmařeny investice členů ACK ČR do přilákání ukrajinských turistů, v situaci, kdy české společnosti o každého cestovatele tvrdě bojují se zahraniční konkurencí. Asociace chce tento problém urychleně řešit s Ministerstvem zahraničních věcí.

ACK ČR sdružuje největší tuzemské operátory v cestovním ruchu a zastupuje již téměř dvě desetiletí jak zájmy společností podnikajících v incomingu, tak nejsilnější cestovní kanceláře organizující zahraniční zájezdy pro české turisty. Dostalo se jí čestného uznání od pražského primátora za dlouhodobý přínos k rozvoji turistiky hlavního města Prahy.

Jan Papež
Tiskový mluvčí
Asociace cestovních kanceláří ČR

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři