Vernisáž výstavy pivního skla a exkluzivních obrázků Petra Urbana

Tisk Email

Výstava pivního skla od 18. století po současnost představí nejen typické exempláře, ale též zajímavosti, návrhy vzešlé ze soutěže sklářských škol regionu nebo práce předních českých návrhářů Jana Čapka a Ronyho Plesla, Designéra roku 2011. Dozvíte se též něco o historii vaření piva v kraji. Výstavu doprovází výrobky vratislavického pivovaru KONRAD a zbrusu nové, speciálně pro tuto příležitost vytvořené vtipy Petra Urbana.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se připojilo k letošní marketingové kampani Libereckého kraje „Křehká krása – vybroušená chuť“ výstavou „A přece se točí! Pivní holby, korbele, půllitry a sklenice od A po Z“.  Záštitu nad výstavou převzala náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová.

V objektu Galerie Belveder, kde na počátku 20. století bývala zavedená restaurace, se návštěvníkům představí část bohaté sbírkové kolekce muzea, která čítá několik set exemplářů pivního skla od 18. století až po současnost. Z nich byly pro výstavu vybrány nejen typické exempláře, ale i některé kuriozity a zajímavosti. Co se do nich točilo ukáže stručně zpracovaná historie pivovarnictví v regionu. Výstava připomene i letošní kulaté výročí vratislavického pivovaru Konrad, který je z historického hlediska pokračovatelem jablonecké tradice vaření piva. Současnost zastupují realizované návrhy renomovaných designérů Jana Čapka a Ronyho Plesla, budoucnost pivních sklenic pak prezentují práce studentů středních sklářských škol regionu, pro které byla vyhlášena soutěž na vytvoření nových návrhů.

Výstavu dále doprovodí právě pro tuto příležitost vytvořené kresby Petra Urbana. Uspořádané v originální knížku si je budou moci návštěvníci na výstavě zakoupit. „Petra Urbana jsme původně jen požádali, jestli by pro nás nebyl ochotný udělat obrázek pro plakát a pozvánku. A on nám po dvou měsících volal, ať si přijedeme vybrat, že už má 80 úplně nových obrázků jen pro naši výstavu. Tak jsme si řekli, že by byla škoda je neukázat“, vysvětlila nezvyklé spojení ředitelka muzea Milada Valečková. A protože ne všechny Urbanovy obrázky lze vystavit veřejně, bude pro milovníky Pivrncova světa zřízena i „galerie za plentou“.

K výstavě se připravuje také zajímavý doprovodný program. „Návštěvníci budou při prohlídce výstavy vyplňovat kvíz, za což budou na závěr „hořce“ odměněni. Po dobu výstavy uspořádáme také několik ochutnávek pivních speciálů – zažijeme třeba černý pátek 13. (července) nebo červenou sobotu“, doplnil kurátor výstavy Petr Nový.

Vernisáž výstavy „A přece se točí!“, spojená se křtem knihy pivních obrázků Petra Urbana, se uskuteční v Galerii Belveder v úterý 19. června 2012 v 17 hodin. Výstava potrvá do 28. září, otevřeno bude ve všední dny od 13 do 17 hodin, o víkendech od 10 do 17 hodin (v červnu a v září mimo pondělky).

KONTAKT

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

Hlavní mediální partneři: