„Pivní výstava“ v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Tisk Email

Barbora Špotáková a Petr Urban zahájili v úterý 19.6.2012 v jablonecké Galerii Belveder výstavu „A přece se točí! Pivní holby, korbele, půllitry a sklenice od A po Z“. Muzeum skla a bižuterie na ní představuje bezmála stovku exemplářů půllitrů, sklenic a holb ze svého bohatého fondu. Dozvíte se také ve zkratce historii pivovarnictví v regionu a pod odborným dohledem Rudy Pivrnce budete moci ochutnat výrobky místního pivovaru KONRAD.

V barokní budově Galerie Belveder v Jablonci nad Nisou bývala zavedená restaurace. Teď se tam pivní kultura díky muzeu zase na čas vrátí. Kromě historického skla návštěvníci uvidí některé práce renomovaných designérů Jana Čapka a Ronyho Plesla. Pro studenty sklářských škol regionu vyhlásilo muzeum soutěž o nové návrhy pivních sklenic, cenou pro vítěze je samozřejmě soudeček pěnivého moku z partnerského pivovaru. „Některé soutěžní práce budou k vidění přímo ve výstavě. Jako úžasný nápad nám třeba přišla myšlenka „ťuknout si tukanem“, tedy půllitrem v podobě tohoto exotického ptáka“, řekl kurátor výstavy Petr Nový. Vyrobili ho studenti ze sklářské školy v Železném Brodě, která také poskytla jedinečný plastový model pivního půllitru vytvořený 3D tiskárnou. Mnoho nevystavených soutěžních návrhů bude ke shlédnutí ve vestibulu hlavní budovy muzea na dotykové obrazovce.

Hlavní atrakcí vernisáže byl křest knížky s obrázky smržovského kreslíře Petra Urbana, která se už teď může pochlubit třemi „P“. Jmenuje se totiž „Pivrncova Pocta Pivu“. Obrázky pro knížku byly dárkem Petra Urbana muzejní výstavě, kromě nich se na výstavě Urban představí nezvykle i jako malíř velkých pláten. „Úplně poprvé návštěvníkům zpřístupníme jako výstavní prostor také historické sklepení Galerie Belveder, které je ideálním místem pro „Pivrnec Gallery 18+“, tedy kresby pro skutečně otrlé a skalní příznivce Urbanova humoru“, dodal Petr Nový.

Po dobu výstavy muzeum uspořádá také několik odpoledních ochutnávek pivních speciálů pivovaru Konrad s hudebním doprovodem. Připraven je „černý pátek“ 13. července, kdy se bude točit polotmavý ležák  ESO, nebo „červená sobota“ 28. července, která se ponese ve znamení Červeného krále, piva s hořkou bylinnou příchutí. Pivní sezónu zakončí 18. srpna „tmavo-žlutá sobota“, ochutnávka polotmavého šestnáctistupňového speciálu a nízkoalkoholického piva Chytrón s citrónovou příchutí.

„Výstavou jsme chtěli doplnit prázdninovou nabídku našeho muzea, aby si každý člen rodiny přišel na své. Chceme k nám nalákat i ty, kteří muzeum pod dojmem dávných povinných školních návštěv považují za zatuchlou instituci protknutou pachem naftalínu a nápisy nesahat“, doplnila ředitelka muzea Milada Valečková. A aby návštěvníci mezi muzejními budovami nebloudili, bude trasa od hlavní budovy ke Galerii Belveder značena samolepkami s motivem výstavy.

Výstava potrvá do 28. září, otevřeno bude ve všední dny od 13 do 17 hodin, o víkendech od 10 do 17 hodin (v červnu a v září mimo pondělky).

Přijďte ochutnat:

Černý pátek 13.7. – exklusivní polotmavý ležák

Červená sobota 28.7. – výjimečné červené pivo s originální hořkou bylinnou příchutí

Tmavo-žlutá sobota 18.8. – Svatopavelský polotmavý speciál a nízkoalkoholické pivo s příchutí citrónu Chytrón

Točí se vždy od 14 do 17 hodin, za hudebního doprovodu.

KONTAKT:

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři