Památník Terezín - výstava Rodinný tábor

Tisk Email

Tato výstava přibližuje především osud vězňů z transportů, kteří přijeli z Terezína do Osvětimi v září 1943 a byli tam zavražděni v noci z 8. na 9. března 1944. Jejich hromadná poprava byla největší masovou vraždou československých občanů v letech nacistické okupace. Výstavu Památník Terezín připravil u příležitosti 70. výročí likvidace tzv. Rodinného tábora.

V Osvětimi (něm. Auschwitz) v polském Horním Slezsku byl v letech 2. světové války vybudován největší komplex nacistických vyhlazovacích táborů. Jeho součástí byl i tábor Osvětim II – Březinka (něm. Birkenau), který se stal smutně proslulým jako největší tábor vyhlazovací, v němž bylo zahubeno na 1 400 000 lidí, z toho 1 100 000 Židů. Právě do tohoto tábora směřovaly od října 1942 do října 1944 transporty z terezínského ghetta.

Mezi zářím 1943 až květnem 1944 byli terezínští vězni umísťováni v tzv. Rodinném táboře terezínských vězňů, který byl připravován pro propagandistické využití. Nakonec k tomu nedošlo a vězni z tohoto tábora byli většinou zavražděni v osvětimských plynových komorách. Tato výstava přibližuje především osud vězňů z transportů, kteří přijeli z Terezína do Osvětimi v září 1943 a byli tam zavražděni v noci z 8. na 9. března 1944. Jejich hromadná poprava byla největší masovou vraždou československých občanů v letech nacistické okupace. Výstavu Památník Terezín připravil u příležitosti 70. výročí likvidace tzv. Rodinného tábora.

Výstava bude přístupná denně od 9 do 17:30 hod. a potrvá do 31. března 2014.

Pozvánku na vernisáž naleznete v příloze.

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři