Na Benátky do Kutné Hory

Tisk Email
Sdružení Art for public a galerie GASK - Galerie Středočeského kraje přesunou Benátky do Kutné Hory!

Výstava tematické série 40 fotografí z Benátek přenese do historického centra středočeského města jedinečnou atmosféru karnevalového reje.

Autorkou vystavených fotografií je italská umělkyně, rodačka z Modeny Maria Pia Severi. První fotoaparát dostala ve 12 letech a po mnoho let zkoumala možnosti fotografického vyjádření, až si vypracovala vskutku ojedinělou techniku, kterou překonává stereotypní zachycení fotografované reality. Díky tomu si také získala velkou popularitu v severoitalských městech a její snímky patří do sbírek mnoha tamních institucí a galerií.

Benátská série s názvem „Benátky – věčný sen“ zachycuje turisticky proslavená místa Benátek, ovšem Severi se na ně dívá nově. Jde o zcela jinou autenticitu, než známe z vlastních dovolenkových fotografií či pohlednic. Renomovaný kritik Vittorio Sgarbi její fotografie popisuje jako „projekce určitého pocitu, emotivního stavu“ a vyzdvihuje nezvyklou „fragmentárnost reality“, která se na snímcích odráží. „Viditelnou realitu, banálnost toho známého doprovází osobní jedinečnost percepce, nečekaná krása vjemu vyvolaného v naší paměti“.

Návštěvníci nahlédnou do historie benátského karnevalu, prohlédnou si autentické karnevalové kostýmy a masky, které budou zapůjčeny přímo z Benátek, seznámí se s technikami jejich výroby a na vlastní oči se přesvědčí, jak jsou tyto masky nejen vizuálně působivé, ale také skvěle řemeslně zvládnuté.

V rámci doprovodných akcí se mohou návštěvníci těšit na komentované prohlídky, přednášky o historii benátského karnevalu, workshop výroby masek pro děti či minikurz vaření podle typických benátských receptů.

Kurátorkami jsou Serenella Baccaglini a Tina de Falco. Výstava se koná pod záštitou Italského velvyslanectví v Praze a jeho excelence ambasadora Pasquala D. Avina, a také Italského kulturního institutu v Praze.

TISKOVÁ KONFERENCE se bude konat v pátek 26. dubna 2013 v 11:30 v Italském kulturním institutu, Šporkova 14, 118 00 Praha 1, v 1. patře.

O Art for public
Jak název napovídá, Art for public přináší umění lidem. Občanské sdružení Art for public spoluvytváří otevřenou mezinárodní platformu výměny zkušeností, kontaktů, uměleckých děl také umělců jako takových. Prezentujeme vysoce kvalitní umění v galeriích, ale i v ulicích a ve veřejném prostoru. Jsme toho názoru, že umění není jen pro vybranou část obyvatel, ale pro všechny. Dostáváme umění blíže k lidem, propojujeme ho s běžným každodenním životem.

Svým přístupem Art for public boří konkurenční boj mezi galeriemi a jeho překračováním využívá veškerý potenciál těchto organizací a institucí ve prospěch rozvoje výstavní činnosti a tím i rozvoje kulturní nabídky pro veřejnost.

Kontakty pro média:
ART FOR PUBLIC - www.artforpublic.com, Mgr. Jitka Hanušová, T/ +420 773 915 501,
E/ jitka.hanusova@tina-b.com

GASK Kutná Hora - www.gask.cz, Bc. Petra Bartušková, T/ +420 725 607 396
E/ bartuskova@gask.cz

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři